Ентоні Гордон з Імперського коледжу Лондона разом з колегами випробував препарати tocilizumab і sarilumab для дослідження скорочення активності білку інтерлейкін-6 (IL-6), який керує активністю імунних молекул і клітин, передає Nature.
Дослідження показали здатність ліків суттєво скоротити рівень смертності серед тяжко хворих на коронавірус. Оскільки деякі смертельно хворі пацієнти з COVID-19 страждають від серйозних ушкоджень тканин, спричинених реакцією їхнього власного імунітету, лікарські засоби здатні блокувати білок, який імунні клітини використовують, щоб виявляти IL-6.
Так, у ході дослідження вчені дали вищезгадані ліки 803-м дорослим пацієнтам з коронавірусом, які на той момент знаходилися у відділенні інтенсивної терапії. При цьому робота їхніх органів підтримувалася системою штучної вентиляції легень або подачею додаткового кисню.
353 учасники випробувань отримували tocilizumab, 48 - sarilumab, а 402 - жоден з цих препаратів.
Згідно з результатами ліки суттєво скоротили рівень смертності. Якщо в контрольній групі вона становила 36%, то серед тих, хто приймав tocilizumab цей показник опустився до 28%.
Натомість, у групі, яка приймала sarilumab, показник смертності становив 22%.
Нагадаємо, нещодавні дослідження довели, що три чверті пацієнтів госпіталізованих з COVID-19 у китайському місті Ухань відчували симптоми коронавірусу навіть через шість місяців після одужання. Вони страждали від різноманітних симптомів хвороби, включаючи втому та проблеми зі сном. Дослідження, яке охопило понад 1700 пацієнтів, що проходили лікування у китайському місті Ухань – першому епіцентрі пандемії, показало, що 76% хворих відчували принаймні один симптом коронавірусу протягом кількох місяців після виписки з лікарні.
Однак основним для Європи та частини Азії може стати новий штам коронавірусу, який вперше зафіксували у Британії. Південноафриканські вчені заявили про те, що у них є «обґрунтовані побоювання» відносно того, що нова мутація коронавірусу, виявлена в країні, може бути стійкішою до існуючих вакцин - в порівнянні з іншими штамами.