Вчені з'ясували, у якому віці люди найбільш щасливі

Поділитися
Вчені з'ясували, у якому віці люди найбільш щасливі Люди щасливі в молодості і в старості. © sport.if.ua
Людина задоволена життям в молодості і в старості, а в середньому віці почувається нещасною. В молодості люди вважають, що ступінь їх задоволення життям буде зростати. А в старості примиряються з несправдженими сподіваннями.

Людина відчуває себе найбільш щасливою в 23 роки, коли вона сповнена надій, і в 69 років, коли вона в цілому примирюється з несправдженими сподіваннями, йдеться в дослідженні Центру економічної ефективності Лондонської школи економіки і політичних наук.

Відомо, що людина задоволена життям в молодості і в старості, а в середньому віці відчуває себе нещасною. Тому "графік щастя" в людському житті виглядає як перевернута параболи або англійська літера U. Ця закономірність спостерігається серед жителів понад 50 держав світу, які належать до різних соціальних груп. Крім того, ця крива характерна навіть для людиноподібних мавп.

Ханнес Швандт (Hannes Schwandt) з Університету Прінстона (США) проаналізував результати масштабного соцопитування серед 23 тисяч німців у віці від 17 до 85 років. Кожен з них оцінював за 10-бальною шкалою передбачуваний ступінь свого життєвого благополуччя в майбутньому, а через 5 років - ступінь своєї реальної задоволеності життям. Дані опитування показали, що U-подібна крива розташовується між 20 і 70 роками, з піками в 23 роки і 69 років.

В молодості люди вважають, що ступінь їх задоволення життям буде зростати. У віці 20 років вони переоцінюють ступінь майбутнього задоволення від життя приблизно на 10%. Після 30-ти ступінь переоцінки поступово знижується, стаючи негативним в 55 років і досягаючи мінімуму у 68 років. Потім рівень очікувань майже не піднімається, а рівень задоволення зростає. І тільки після 75-ти він знову починає падати.

"Люди у віці 50-ти років можуть брати приклад з тих, хто старше і менше віддається шкодуванням. Їм варто спробувати не так переживати за нездійснені надії, тому що, можливо, їх ровесники відчувають те ж саме", - радить Швандт. !zn

Читайте також:

Британські вчені виявили, що склянка води може прискорити роботу мозку на 14%

Українці стали відчувати себе менш щасливими

Бутан пропонує критерій благополуччя - індекс валового національного щастя

Лише кожен шостий українець відчуває щастя від роботи

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі