Вбивство лідера сикхів: Оттава та Нью-Делі ведуть переговори про долю десятків канадських дипломатів в Індії

Поділитися
Вбивство лідера сикхів: Оттава та Нью-Делі ведуть переговори про долю десятків канадських дипломатів в Індії © unsplash.com/jasonhafso
Відносини між країнами напружені. 

Канада та Індія продовжують переговори про долю кількох десятків канадських дипломатів у Нью-Делі, попри те, що у вівторок, 10 жовтня, закінчився кінцевий термін, встановлений урядом Індії для скорочення дипломатичної присутності Оттави в країні. Про це пише FT.

Минулого місяця уряд Індії попросив Канаду відкликати 41 з 62 своїх дипломатів в країні до 10 жовтня після того, як прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо, заявив про ймовірну можливу причетність Індії до вбивства сикхського активіста поблизу Ванкувера у червні.

Канада намагається вирішити цю ситуацію з Індією, яка попередила, що дипломати, які залишаться після закінчення встановленого терміну, втратять дипломатичний імунітет. Один канадський чиновник заявив, що Оттава не відкликала жодного дипломата раніше встановленого терміну.

Відносини між Канадою та Індією різко погіршилися минулого місяця, коли Трюдо заявив під час виступу у канадському парламенту, що Оттава вивчає можливість причетності Індії до вбивства громадянина Канади, сикхського лідера Хардіпа Сінгха Ніджара, який був частиною руху, що виступає за створення незалежної сикхської держави в Індії.

Індія назвала ці звинувачення "абсурдними". Президент США Джо Байден також обговорював це питання з індійським лідером на саміті G20. 

Після гучної заяви Трюдо Канада та Індія вислали по одному дипломату. Індія також припинила видавати візи канадцям.

Індія заявила, що хоче "паритету" в кількості та ранзі дипломатів між країнами. Оттава має більше дипломатів в Індії, ніж Нью-Делі в Канаді, через великий консульський відділ, який обробляє візи для сімей приблизно 1,3 мільйона канадців, які претендують на індійську спадщину.

Трюдо і глава МЗС Канади Мелані Жолі минулого тижня заявили, що Оттава намагається вирішити це протистояння в приватному порядку. За словами Жолі, напруженість у відносинах між країнами підкреслює "важливість наявності сильної дипломатичної присутності в Індії".

Кількома днями раніше Жолі також провела таємну зустріч з міністром закордонних справ Індії у Вашингтоні, повідомляли ЗМІ.

Індія посилається на Віденську конвенцію про дипломатичні зносини як на обґрунтування свого заклику до паритету. Канада відкинула цей аргумент, заявивши, що Нью-Делі неправильно тлумачить договір, який забезпечує основу для дипломатичних зв'язків.

Голова комітету Сенату Канади з питань закордонних справ і міжнародної торгівлі Пітер Бем заявив, що в договорі немає нічого, що стосується паритету або одностороннього визначення кількості дипломатів.

Канада є домом для майже 800 тисяч сикхів, багато з яких живуть у Сурреї та Брамптоні, передмісті Торонто. Деякі канадські сикхи підтримують рух за незалежність Халістану, який прагне створити суверенну державу в північному індійському штаті Пенджаб. Уряд Індії засуджує цей рух і вже давно звинувачує Канаду в переховуванні “сикхських сепаратистів”, яких він назвав "халістанськими терористами і екстремістами", що "продовжують загрожувати суверенітету і територіальній цілісності Індії".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі