Посол США в Канаді Девід Коен підтвердив, що спільні розвіддані партнерів по альянсу "П'ять очей" були частиною того, що прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо використав для оприлюднення звинувачень про можливу причетність індійських агентів до вбивства лідера сикхів у червні. Про це повідомляє Reuters.
Мережа обміну розвідданими "П'ять очей" (Five Eyes) включає США, Велику Британію, Канаду, Австралію і Нову Зеландію.
Нещодавно Трюдо заявив, що Оттава має розвідувальні дані, які пов'язують індійських агентів з убивством лідера сикхів Хардіпа Сінгха Ніджара у Ванкувері, що викликало гнівну реакцію з боку Нью-Делі, де заперечують це твердження.
"Я скажу, що це було питанням обміну розвідувальною інформацією. Між Канадою і Сполученими Штатами було багато спілкування з цього приводу, і я думаю, що це все, на чому я можу зупинитися", - сказав Коен в інтерв'ю телеканалу CTV News.
Канадський уряд зібрав розвідувальну інформацію під час багатомісячного розслідування вбивства. Коен не прокоментував CTV News тип розвідувальних даних, які були надані канадському уряду.
У п'ятницю, 22 вересня, США чітко заявили, що очікують від уряду Індії співпраці з Канадою у розслідуванні можливої причетності агентів Нью-Делі до вбивства Ніджара.
Канада є домом для майже 800 тисяч сикхів, багато з яких живуть у Сурреї та Брамптоні, передмісті Торонто. Деякі канадські сикхи підтримують рух за незалежність Халістану, який прагне створити суверенну державу в північному індійському штаті Пенджаб. Уряд Індії засуджує цей рух і вже давно звинувачує Канаду в переховуванні “сикхських сепаратистів”, яких він назвав "халістанськими терористами і екстремістами", що "продовжують загрожувати суверенітету і територіальній цілісності Індії".