Рішення ради може ветувати мер міста Джейкоб Фрей, який раніше вже виступав проти ліквідації департаменту поліції. Але голосів її членів вистачить, щоб подолати вето, заявляють у раді.
"Десятиліття зусиль, спрямованих на реформу поліції, довели марність спроб реформувати департамент поліції Міннеаполіса. Сьогодні ми запускаємо процес його ліквідації і створення нової моделі забезпечення громадської безпеки", - звернулися до учасників протестів проти расизму члени ради.
Перехідний період триватиме рік, у цей час проводитимуться активні дискусії щодо того, як має працювати спеціальна програма з громадської безпеки, якою замінять департамент поліції. Координуватиме роботу програми Міська рада Міннеаполіса.
Смерть Флойда активізувала дискусії щодо необхідності реорганізації департаментів поліції і в інших містах США. Мери Нью-Йорка і Лос-Анджелеса Білл де Блазіо й Ерік Гарсетті заявили про скорочення витрат на поліцію з міських бюджетів та спрямування цих коштів на вирішення соціальних проблем.
Своєю чергою в.о. міністра внутрішньої безпеки США Чад Вульф заявив, що скорочення фінансування і ліквідація департаментів поліції завдасть шкоди всій правоохоронній системі.
25 травня поліцейські затримали 46-річного афроамериканця Джорджа Флойда. Поліцію викликав господар магазину, який запідозрив, що клієнт заплатив за сигарети фальшивою 20-доларовою банкнотою.
При затриманні офіцер поліції Дерек Шовен тиснув на шию Флойда коліном, чоловік скаржився, що він не може дихати. Флойд помер у реанімації, а відео його затримання потрапило в інтернет.
Вбивство афроамериканця спровокувало масові протести і заворушення. У ніч на 22 травня протестувальники прорвалися в будівлю відділення поліції в Міннеаполісі і підпалили його.
Чотирьох поліцейських, які затримували Флойда, звільнили 26 травня. Шовену висунули обвинувачення у вбивстві другого ступеня, іншим інкримінують пособництво і підбурювання до вбивства.
Заворушення в США супроводжуються пограбуванням магазинів і супермаркетів, погромами і підпалами приватної і федеральної власності. У десятках міст ввели комендантську годину, для підтримки порядку в міста ввели Національну гвардію. Під час масових заворушень в США загинули щонайменше 11 людей.
Докладніше про ситуацію в США, причини та наслідки протестів читайте у статті Олексія Коваля "Американська демократія після смерті Джорджа Флойда" у ZN.UA.