Очікується, що світові нафтовидобувні країни скоротять видобуток на 19,5 млн. барелів на день, але ці скорочення здійснюються повільно, а в деяких випадках не починаються тижнями. На відміну від цього, попит кілька тижнів тому впав приблизно на 30% у всьому світі, в результаті чого нафтопереробні заводи не встигають переробляти і зберігати сировину, передає Reuters.
НафтаCLc1 з американського West Texas Intermediate (WTI) впала до 20,11 дол. за барель, знизившись на 2,30 дол. або на 10,3%, після того, як один з керівників трубопроводу заявив регуляторним органам Техасу, що сховище буде заповнене до середини травня. Ф'ючерси на нафту марки Brent LCOc1 подешевшали на 2,14 долара, або на 6,7%, до 29,60 долара за барель. Обидва показники впали більш ніж на 50% у цьому році.
Аналітики похвалили Саудівську Аравію та інших великих виробників за скорочення виробництва, але ці виробники намагаються надолужити згаяне падіння попиту.
Основна частина санкціонованих скорочень виходить від Організації країн-експортерів нафти та її союзників, групи, відомої як ОПЕК+. Ця група погодилася в ці вихідні скоротити видобуток на 9,7 млн. барелів на добу в травні і червні.
Запаси сирої нафти в США за тиждень до 10 квітня зросли на 13,1 млн. барелів до 486,9 млн. барелів, повідомили у вівторок дані галузевої групи Американського інституту нафти. Аналітики очікували зростання на 11,7 млн барелів після того, як запаси зросли на рекордні 15,2 млн барелів на попередньому тижні.
У понеділок Міністерство енергетики США повідомило, що видобуток у США починає падати, а в квітні прогнозується зниження видобутку сланцю на 200 000 барелів на добу, що є рекордним показником.
Нагадаємо, у четвер, 9 березня, країни ОПЕК+ погодили умови нового скорочення видобутку, яке повинне врятувати ринок від нового обвалу цін на нафту. Експерти прогнозують падіння світового попиту на нафту в квітні через пандемію коронавірусу COVID-19, за різними оцінками, попит знизиться від 17 до 35%.
Експортери домовилися знизити видобуток з 1 травня на 23% або 10 млн барелів на добу – це близько 10% денного світового споживання в звичайний час.
Детальніше про те, як вплине угода країн ОПЕК+ на ціноутворення "чорного золота", читайте у статті Володимира Кравченка "Залиті нафтою" для ZN.UA.