Вакцини допомагають зменшити кількість випадків COVID-19 — Bloomberg

Поділитися
Вакцини допомагають зменшити кількість випадків COVID-19 — Bloomberg © https://kyivcity.gov.ua/
Однак проблемою можуть стати нові варіанти коронавірусу.

Нове дослідження Центрів контролю і профілактики захворюваності США показало, що вакцини проти COVID-19 запобігають не лише важкому перебігу захворювання, але й можуть зупиняти циркуляцію вірусу, зменшуючи кількість випадків хвороби, пише Bloomberg.

Огляд новин про пандемію коронавірусу зараз можна назвати справжніми «емоційними американськими гірками»: людей попереджають про небезпеку для здоров’я та розповідають про нові дослідження. Центри контролю і профілактики захворюваності США нещодавно також зробили досить важливе відкриття. Згідно з дослідженням, вакцини допомагають зменшити кількість випадків COVID-19, а не лише полегшити симптоми хвороби в разі інфікування.

Ця новина заспокоює і певною мірою відкидає один із песимістичних сценаріїв про те, що вакцини можуть захистити щеплених від госпіталізації, але дозволять COVID-19 і надалі циркулювати серед людей.

Нове дослідження включало дані 4 тисяч медиків, працівників служби доставки та вчителів, які були вакциновані препаратами Pfizer або Moderna у період з грудня 2020 року по березень 2021 року в США. Учасників попросили повідомляти про те, чи відчувають вони симптоми хвороби, крім того, вони щотижня робили тест на коронавірус. Автори дослідження дійшли висновку, що вакцини допомогли скоротити кількість випадків хвороби фактично на 90%. Якщо вакциновані люди не інфікуються, вони не можуть передавати вірус іншим.

Однак проблемою можуть стати нові варіанти COVID-19, адже деякі з них уже продемонстрували здатність уникати впливу антитіл, які люди отримали від вихідного штаму коронавірусу.

Пол Офіт із дитячої лікарні Філадельфії налаштований оптимістично. Вакцини демонструють певну ефективність проти всіх відомих наразі варіантів хвороби і є достатньо ефективними проти штаму В.1.1.7, який уперше зафіксували у Великій Британії минулого року.

Ще до виходу нового дослідження Офіт побачив достатньо інших доказів зменшення передачі хвороби унаслідок вакцинації. Крім того, лікар підтримує ідею запровадження паспортів вакцинації.

Дані з Ізраїлю, де більша частина населення вже вакцинована, свідчать про те, що кількість смертей та госпіталізацій швидко падає.

"Ніщо не може бути стовідсотково надійним у випадку з пандемією. Але людям безпечніше контактувати із вакцинованими особами", - каже Офіт.

Нові результати дослідження також повинні усунути побоювання відносно того, що обнадійливі результати клінічних випробувань вакцин не будуть підтверджені у «реальному світі». Однією із проблем клінічних випробувань був малий обсяг вибірки.

У новому дослідженні було зареєстровано 161 випадок хвороби в контрольній групі з 994 нещеплених людей. А серед 2479 щеплених учасників лише вісім людей інфікувалися у період між отриманням першої та другої доз, з інтервалом у три-чотири тижні. Лише троє людей були інфіковані після повного завершення вакцинації, через два тижні після отримання другої дози щеплення.

Багато лікарів покладають великі сподівання на щеплення, адже вакцини індукують не просто антитіла, а забезпечують так званий клітинний імунітет. Тобто вони стимулюють продукування спеціальних Т-клітин для боротьби з патогеном. Ці клітини в подальшому можуть боротися проти більш широкого спектру варіантів вірусу, ніж антитіла. Т-клітини також зберігаються довше, на відміну від антитіл. Це саме те, що дає можливість клітинам організму "запам'ятовувати", як треба боротися з патогеном.

За словами лікаря, вакцина Johnson & Johnson гарантує клітинний імунітет лише після однієї дози, тоді як вакцини Pfizer і Moderna індукують Т-клітини після отримання двох доз.

Лікар-інфекціоніст Моніка Ганді вважає, що вакцини дійсно допоможуть зупинити пандемію, оскільки Т-клітини можуть боротися з різними варіантами хвороби.

"Я розумію, що це здається занадто оптимістичним припущенням, щоб бути правдою, але вакцини дійсно можуть повернути нас до нормального життя", - каже вона.

Звісно, важко передбачити хід цієї пандемії, адже неможливо чітко спрогнозувати подальшу поведінку людини та швидкий еволюційний шлях вірусу. Навіть оптимісти, які покладають великі надії на вакцини, такі як Ганді та Офіт, не беруться прогнозувати, коли пандемія закінчиться. Але вони бачать можливість того, що вірус стане меншою загрозою, унаслідок чого можна буде почати повернення до звичного життя, резюмує видання.

Багато країн вже проводять кампанії вакцинації населення від коронавірусу, частина людей отримала по дві дози препарату, завершивши процес щеплення, хтось все ще чекає своєї черги. Однак, багатьох турбує одне важливе питання: як довго вакцина насправді захищає від COVID-19? Думки вчених все ще різняться стосовно цього питання.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі