У середу представники органів охорони здоров'я штату Аляска повідомили про серйозну алергічну реакцію на вакцину від COVID-19.
Алергічна реакція на препарат виробництва Pfizer і BioNTech виникла у медпрацівниці однієї з лікарень столиці штату - міста Джуно, повідомляє радіо "Свобода".
Органи громадської охорони здоров'я США раніше попереджали лікарів про те, що вони повинні стежити за алергічними реакціями на вакцину від Pfizer і BioNTech. Минулого тижня було зафіксовано кілька подібних випадків у Великій Британії, яка першою в світі почала масову вакцинацію населення від коронавірусу.
За словами доктора Лінді Джонс, головлікаря відділення невідкладної допомоги лікарні "Бартлетт", алергічна реакція на вакцину виникла в однієї зі співробітниць. Протягом 10 хвилин після уколу жінка почала задихатися і проявляти симптоми анафілаксії - важкої алергічної реакції на введення медичного препарату.
Постраждалій негайно була надана реанімаційна допомога, жінка провела ніч в лікарні і була виписана на наступний ранок. Зараз її життю ніщо не загрожує.
Це повідомлення з'явилося на тлі розпочатої вакцинації жителів будинків для людей похилого віку в США. 16 грудня в штаті Західна Вірджинія були щеплені майже 2 тисячі пенсіонерів, а 17-го вакцинація почалася в будинках для людей похилого віку у Флориді. Очікується, що незабаром цей процес почнеться в ще декількох штатах.
Літні і немічні люди, які потребують довгостроковому догляді, відносяться до числа найбільш уразливих категорій під час пандемії. Саме вони, поряд з медичними працівниками, першими отримають вакцину, розроблену Pfizer і BioNTech. Більше третини з 300 тис. Американців, які померли від ускладнень, пов'язаних з COVID-19, були клієнтами або співробітниками будинків престарілих.
Раніше повідомлялося, що дозвіл на продаж вакцин від коронавируса в Європейському Союзі буде видано через дві доби після схвалення.
Таку обіцянку дав віце-президент Єврокомісії Маргарітіс Схінас на засіданні Європарламенту, повідомляє El Pais.
За його словами, що це стане "різдвяним подарунком" для всіх європейців, оскільки зазвичай такі дозволи видаються протягом декількох тижнів, однак в ЄС готові працювати "з надзвуковою швидкістю".
США до кінця 2020 року повинні отримати вакцини проти коронавируса для 20 млн громадян країни. Про це розповів адмірал Бретт Джіруар. А країни Євросоюзу зможуть отримати перші вакцини від COVID-19 через три-чотири тижні.