В країнах Латинської Америки не вдасться зупинити епідемію, спровоковану тропічним вірусом Зіка. Відповідна вакцина буде розроблена занадто пізно, попереджають у Всесвітній організації охорони здоров'я.
Ті експериментальні вакцини, над якими вчені працюють, ще далекі від того, щоб їх можна було почати тестувати на людях, потрібно ще кілька місяців досліджень, пояснила помічник генерального директора ВООЗ Марі-Поль Кіні.
Однак, за її словами, розробка вакцини необхідна, при цьому вона повинна підходити для вагітних жінок.
Також необхідно розробити нові засоби для відлякування комарів, які переносять вірус. Звичайне розпорошення інсектицидних засобів, на думку експертів, навряд чи буде мати ефект на поширення вірусу Зіка.
Раніше ВООЗ оголосила вірус Зіка глобальною загрозою. У організації прогнозують, що в 2016 році вірусом можуть заразитися до 4 мільйонів чоловік в Південній і Північній Америці. На даний момент випадки захворювання відмічені у 22 країнах світу.
Вакцини для запобігання інфікування вірусом Зіка або її лікування не існує. Рознощиком вірусу є комар Aedes aegypti. Вірус Зіка є вкрай небезпечним для організму в період внутрішньоутробного розвитку. У Бразилії вже виявлено 3893 випадку мікроцефалії, ймовірно викликаного даною хворобою. Згідно з інформацією ВООЗ, на даний момент в країні інфіковано близько 1,5 млн осіб.