Так, автор статті розповідає на прикладі передмістя Берліна про те, що число прихожан місцевої церкви Святої Трійці зросла з 150 до 700 осіб всього за два роки. Також зростає кількість проведених обрядів хрещення. При цьому, згідно з даними австрійської католицької церкви, з 300 заявок на хрещення дорослих людей, які були отримані за перший квартал 2016 року, близько 60% були подані біженцями.
Також видання розповідає про ліверпульський собор у Англії, який щотижня проводить спеціальні богослужіння на перській мові. Послухати їх приходять від 100 до 140 осіб, практично всі вони є вихідцями з Ірану, Афганістану і країн Центральної Азії.
У статті підкреслюється, що причинами масового звернення мусульман до християн може бути подяка представникам християнства за те, що вони надають притулок мусульманським біженцям. Також, незважаючи на те що частина біженців щиро починає вірити в нову релігію, інші намагаються використовувати її в якості "бонусу". На їхню думку, це може підвищити їх шанси на отримання притулку в країнах ЄС.
Детальніше про проблеми з біженцями, ставлення до них з боку Євросоюзу також читайте у статті Олексія Коваля "ЄС-Туреччина: ніхто не хотів поступатися" в "Дзеркалі тижня. Україна".