В ЄС побоюються втручання російських хакерів у вибори до Європарламенту

Поділитися
В ЄС побоюються втручання російських хакерів у вибори до Європарламенту © Верховна Рада
Об'єднання готується відповісти на атаки.

В Євросоюзі готують відповідь на можливі спроби російських хакерів зірвати вибори в Європейський парламент, які пройдуть в кінці травня. Про це повідомляє газета Financial Times з посиланням на трьох високопоставлених дипломатів. В об'єднанні вважають, що російські організації спробують зірвати вибори шляхом злому інститутів і поширення фейкових новин.

"Ми знаємо, що вони вже намагаються нашкодити, і, в свою чергу, ми до цього готуємося", - сказав один з дипломатів на умовах анонімності.

У той же час США стурбовані тим, що хакери, які працюють за вказівкою Кремля, можуть використовувати травневе голосування в якості експериментального майданчика перед президентськими виборами в Америці в 2020 році.

Експерти зазначили, що останнім часом спостерігається раптове зростання хакерської активності.

"В основному, це зловмисні атаки на міністрів закордонних справ і оборони країн-членів НАТО, а також, наприклад, на німецькі ЗМІ", - заявив Бен Рід, співробітник компанії FireEye, яка займається кібербезпекою.

Чиновники Євросоюзу вважають, що внаслідок зростаючої популярності націоналістичних, ультраправих і радикальних організацій в ЄС, дезінформаційні кампанії в соціальних мережах володіють всі більшим потенціалом для впливу, а через ослаблення традиційних політичних союзів, які десятиліттями домінували в європейській політиці, вибори в ЄП стали "ключовим голосуванням про майбутнє Євросоюзу".

Вибори до Європарламенту відбудуться через два місяці після того, як Британія стане першою країною, яка вийшла з ЄС і підштовхнула націоналістичні, антиєвропейські групи по всій Європі. Понад 350 мільйонів людей у 27 країнах-членах ЄС зможуть голосувати в неділю, 26 травня. За пропорційною виборчою системою громадяни ЄС оберуть 705 членів Європейського парламенту, який ділить свій час між Брюсселем і Страсбургом. Починаючи з крихітної Мальти, у якої лише 6 своїх представників у Європарламенті, до Німеччини – у якій цілих 96 осіб - протягом п'яти років ці депутати будуть перевіряти і змінювати закони, запропоновані Європейською комісією, за умови схвалення національними урядами в Раді ЄС.

Згідно з дослідженням Європейської ради з міжнародних відносин, антиєвропейські партії можуть одержати третину місць у Європейському парламенті. Наразі близько 23% членів Європарламенту належать до антиєвропейських партій, від ультралівих до ультраправих, але, згідно зі звітом, це число може зрости як мінімум до 33%.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі