Країни-учасники "ядерної угоди", укладеної з Іраном у 2015 році, які, на відміну від США, продовжують виконувати положення угоди, не вважають зроблені Іраном відступи від домовленостей чимось катастрофічним та незворотним, заявила верховний представник Європейського союзу у закордонних справах і політиці безпеки Федеріка Могеріні, передає "Радіо Свобода".
Як заявила Могеріні, країни-члени "ядерної угоди" поки не мають наміру вдаватися до передбаченого угодою механізму вирішення протиріч.
"Ми відзначаємо, що з технічної точки зору всі зроблені кроки – і ми шкодуємо, що вони були зроблені, – можна повернути до первісного стану. Тому ми сподіваємося на це і запрошуємо Іран зробити ці кроки назад", – заявила вона, коментуючи відступ Ірану від положень договору.
Могеріні отримала підтримку від міністрів закордонних справ країн-членів Євросоюзу, які під час засідання заявили, що останні дії Тегерана, серед яких значне перевищення рівня збагачення урану, не означають краху угоди – на їхню думку, домовленість ще можна врятувати.
Німеччина, Франція та Британія припускають, що через посилений санкційний тиск США на Іран цінність ядерної угоди ризикує бути зведеною до нуля, оскільки чим сильніше Вашигтон тисне на Тегеран, тим більше положень "ядерної угоди" відкидає останній. У зв'язку з цим у трьох столицях поставили вимогу продовження діалогу щодо відновлення або переукладання ядерної угоди та висловили занепокоєння зростанням напруженості у регіоні Перської затоки.
Детальніше про проблеми з контролем за ядерними випробуваннями читайте у статті Олексія Їжака "Невидимі ядерні випробування" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".