В Раді ЄС не змогли домовитися щодо безвізового режиму для України

Поділитися
В Раді ЄС не змогли домовитися щодо безвізового режиму для України Процес лібералізації візового режиму між Україною та ЄС затягується © Flickr/Петро Порошенко
Також у підвішеному стані Туреччина, Грузія і Косово.

У Люксембурзі сьогодні відбулося засідання Ради ЄС з юстиції і внутрішніх справ. За його підсумками міністри країн Євросоюзу не змогли домовитися про безвізовий режим для Грузії, України, Косово, Туреччини, пише "Інтерфакс".

"Ми говорили про лібералізацію візових режимів, відзначивши досягнутий прогрес по всіх пропозиціях, включаючи Туреччину. Але ми ще не прийняли рішення, так як деякі держави ЄС поки бачать ряд проблем, що не дозволяють дати згоду. Ми продовжимо працювати з метою досягти згоди за чотирма пунктами, як тільки ці країни виконають всі критерії", – заявив на прес-конференції після засідання держсекретар Нідерландів з безпеки та юстиції Клаас Дейкхоф.

Він відмовився відповідати на питання про те, які країни ЄС заперечували проти рішення про безвізовий режим, хоча раніше в ЗМІ називали головними противниками такого рішення Німеччину, Італію і Францію.

Дейкхоф лише зазначив, що "головування (Нідерландів в Євросоюзі – ред.) вважає, що важливо з'ясувати, в чому суть проблеми, щоб працювати над її вирішенням".

"І ми поки працюємо над схваленням лібералізації віз для Грузії. Що стосується інших країн, деякі не виконали встановлені критерії. Потрібно почекати, щоб комісія дала "зелене світло". Але віхи розставлені, і ми не збираємося зупинятися на цьому успішному шляху", – пообіцяв нідерландський держсекретар, зазначивши, що "в цьому дуже довгому процесі справа іноді стопориться".

Читайте також: Німеччина не бачить перешкод для введення безвізового режиму України з ЄС – посол

Раніше видання The Wall Street Journal повідомляло з посиланням на джерела в Брюсселі, що ЄС зможе прийняти рішення про безвізовий режим для Грузії, України і Косово не раніше вересня.

Президент України Петро Порошенко заявляв, що безвізовий режим для України "оптимістично" може бути введений до кінця 2016 року.

Нагадаємо, 26 травня в Європарламенті відбулося перше засідання з питання лібералізації візового режиму з Україною. Метою слухань стало відпрацювання позиції Європарламенту щодо остаточного правового формулювання рішення про скасування візового режиму з Україною, для проведення подальших переговорів з Радою ЄС.

Напередодні віце-прем'єр-міністр з питань євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе заявила, що Брюссель може надати безвізовий режим Україні у вересні – на початку жовтня 2016 року.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі