"У середньому в світі кожні дві секунди одна людина змушена залишити власний будинок. Переважна більшість - це жителі країн, що розвиваються", - зазначають експерти.
Більшість вимушених переселенців залишила власні будинки у зв'язку з кризою в Демократичній Республіці Конго, війною в Південному Судані та утиском мусульман-рохінджа в М'янмі. Дві третини від загальної кількості біженців припадають на Сирію, Афганістан, Південний Судан, М'янму та Сомалі.
Станом на грудень 2017 року кількість переміщених осіб, які чекають на відповідь на запит про надання статусу біженця, збільшилася приблизно на 300 тисяч осіб – до 3,1 млн. При цьому найбільше біженців (переважно сирійців) – близько 3,5 млн осіб, прийняла Туреччина.
"Успішне вирішення питання з вимушеним переселенням у всьому світі вимагає нового і набагато більш комплексного підходу", - наголосив Верховний комісар ООН у справах біженців Філіппо Гранді.
Доповідь щодо глобальної ситуації із вимушеними переселенцями щорічно публікується напередодні Дня біженця 20 червня.
Нагадаємо, Європейська комісія подала до суду на Чехію, Польщу та Угорщину за невиконання погоджених із ЄС національних квот із прийому мігрантів. 15 червня 2017 року Єврокомісія почала процедуру проти них. Відповіді, надані трьома державами-членами, не задовольнили ЄК, і вона вирішила перейти до наступного етапу провадження.
Польща відхрещується від прийому біженців з Близького Сходу і Північної Африки, заявляючи про те, що нібито приймає десятки тисяч біженців з України. У Посольстві України у Варшаві спростували слова прем'єр-міністра Польщі, наголосивши на тому, що порівняно з попередніми роками кількість українських біженців у Польщі або осіб, які бажають отримати міжнародний захист, зменшилася.