Новий глава агентства ООН у справах біженців Філіппо Гранді заявив, що країни Євросоюзу могли би прийняти біженців з Сирії, якщо б краще співпрацювали.
Італійський дипломат, який зайняв пост в цьому році, також закликав Євросоюз робити більше для сирійських біженців за межами ЄС.
Нагадаємо, під час дискусії в Давосі, присвяченому міграційній кризи ЄС, європейські політики наголосили, що біженці з Близького Сходу і Північної Африки використовують країни Південної і Центральної Європи як транзитні. Більшість мігрантів намагаються потрапити до Німеччину, Австрію, Швецію − держави з вищими соціальними стандартами.
Згідно з доповіддю ООН, в 2015 році в Європу по морю прибуло більше мільйона біженців, а за прогнозами, до кінця поточного року їх кількість сягне 3 мільйонів.
Проблема вироблення спільної міграційної політики в рамках ЄС має не тільки економічну і гуманітарну складову, але у більшою мірою фіксує політичні розбіжності, наголошує у статті для ZN.UA Олексій Коваль. Країни півночі і півдня Європи, країни "периферії" і ті, що розташовані всередині континенту, як і раніше відстоюють різні підходи.
Докладніше читайте у статті Олексія Коваля "Європу накриває вал нелегальної міграції" для тижневика "Дзеркало тижня. Україна".