Основним джерелом фінансування "Ісламської держави" є торгівля нафтою, видобутою на захоплених ІД територіях, зазначається у доповіді Генерального секретаря ООН, який представив його заступник з політичних питань Джеффрі Фелтман у вівторок, 9 лютого.
"Основними джерелами фінансування є використання нафти та інших природних ресурсів окупованих територій, "податки", конфіскація, розграбування місць археологічних розкопок, зовнішні пожертвування, кошти за викуп заручників, а також інші фінансові схеми, такі, як збір коштів через інтернет, у тому числі через соціальні мережі", - йдеться в документі. У ньому також вказується, що ІД одержує вигоду зі своїх зв'язків з особами і групами, причетними до транснаціональної організованої злочинності.
Як повідомлялося, міністерство фінансів США оцінює резервний капітал ІДІЛ $ 1,5 млрд. За оцінками німецького видання "Frankfurter Allgemeine Zeitung", бюджет терористичної організації оцінюється приблизно 1,9 млрд євро, що відповідає "оборонному бюджету невеликої європейської країни".
Як зазначається, відстежити фінансові транзакції, що ведуть до ІДІЛ, виявляється неймовірно складним, оскільки зовнішні джерела фінансування можуть мати місцем свого походження країни, що входять до G20.
"Той, хто підтримує ІД ззовні – не є терористичною організацією. Дуже важко вжити заходи щодо них – санкції або контроль за рухом капіталу - неможливі", - пише німецьке видання Focus.
Раніше видання The New York Times повідомило, що "Ісламська держава" в 2014 році "заробила" понад 1,2 млрд дол, включаючи доходи від оподаткування, крадіжки коштів з банків, продаж нафти і викрадення людей. Доходи ІД складають понад 1 млн дол в день від здирництва і податків. В Іраку зарплати держслужбовців оподатковуються терористами податком до 50%, що дозволило їм отримати 300 млн дол у минулому році.
Як писало агентство Associated Press, "Ісламська держава" заробляє 50 млн дол на торгівлі сирою нафтою, яка видобувається на нафтових родовищах в Іраку і Сирії, що перебувають під контролем ісламістів.