В новій Холодній війні США можуть програти комуністам – Newsweek

Поділитися
В новій Холодній війні США можуть програти комуністам – Newsweek © Newsweek
Пропагандистська битва між Китаєм і США розгорається - і Америка не перемагає.

Протягом 40 років в політиці США лежало основне переконання, що Китайську Народну Республіку можна плавно ввести в сім'ю націй, і тепер один з архітекторів цієї політики, колишній президент Світового банку та заступник держсекретаря Роберт Зеллік, нарешті визнав очевидне - проєкт зійшов з рейок. Сьогодні все більше політиків визнають очевидне: Холодна війна 2.0 вже настала. Для покоління американців, які пам'ятають шкільні навчання у розпал Холодної війни з Радянським Союзом, нова глобальна боротьба буде виглядати зовсім інакше, попереджає журнал Newsweek.

Багато американських стратегів вважають, що Заходу буде набагато складніше вести успішне життя. Тепер політики США намагаються зрозуміти, як буде виглядати ця боротьба і як в ній перемогти.

Перше істотне розходження в прийдешньому холодній війні з Пекіном полягає у військовій сфері. Пекін витрачає набагато менше, ніж США, на свої збройні сили, хоча його щорічні витрати швидко зростають. За даними Центру стратегічних і міжнародних досліджень, Вашингтонського аналітичного центру, Пекін витратив 50 мільярдів доларів на свої збройні сили у 2001 році, коли він вступив у Всесвітню торгову організацію. У 2019 році було витрачено 240 мільярдів доларів. Для порівняння, США витратили 633 мільярди доларів.

Принаймні, протягом кількох десятиліть військове суперництво між США і Китаєм буде сильно відрізнятися від розпалювання ядерного протистояння з Москвою. Замість цього Китай буде прагнути до асиметричних переваг, які укорінюються в технологіях. Наприклад, Китай вже розробив арсенал гіперзвукових ракет, які летять низько і їх важко виявити радаром. Вони відомі як "вбивці авіаносців" через їх здатність завдавати ударів по авіаносцях США в Тихому океані з великих відстаней. Ця зброя може мати вирішальне значення в операціях. Наприклад, якщо настане день, коли Пекін спробує силою захопити Тайвань, гіперзвукові війська можуть утримати американські авіаносці далеко від острівної держави після початку війни.

В контексті нової холодної війни рух до розумного економічного дистанціювання отримає імпульс.

"Вашингтон надто вірить у свою силу, щоб сформувати траєкторію Китаю. Всі сторони політичних дебатів [в США] допустили помилку", - каже Курт Кемпбелл, колишній помічник державного секретаря часів Обами.

Пекін пручався припинення своїх власних промислових субсидій державних галузей промисловості в торгових переговорах з США і продемонстрував мало ознак відступу від цілей, сформульованих в концепції "Зроблено в Китаї-2025". Після економічного збитку від пандемії коронавірусу, економічне зближення країн здається немислимим.

У міру зростання конкуренції між США і Китаєм інформаційні війни будуть мати вирішальне значення, попереджає журнал. Президент США не зміг змусити себе підтримати демократичних демонстрантів в Гонконзі, тому що він відчайдушно намагався укласти торговельне перемир'я з головою КНР Сі Цзіньпіном. Але у Трампа і Байдена є кілька хороших зразків для наслідування і, таким чином, є надія. Президенти США досить добре захищали цінності країни, і протягом всієї останньої Холодної війни неухильно не поступалися Рональду Рейгану, який покинув свій пост за рік до падіння Берлінської стіни.

Ми, звичайно, побачимо, чи готується наступна адміністрація до боротьби й Вашингтон, принаймні, визнав, як зауважив Курт Кемпбелл, що він переоцінив свою здатність впливати на розвиток Китаю.

"Імовірно, США більше не допустять цієї помилки. Замість цього, Вашингтону і його союзникам потрібно більше зосередитися на тому, як ефективно впоратися з сильним суперником", - сказав експерт.

Журнал пише, що зараз місія полягає в тому, що вести холодну війну 21-го століття, гарантуючи, що вона ніколи не стане гарячою.

Читайте також: Мозок людини реагує на зміни магнітного поля Землі – вчені

Конфлікт між Вашингтоном і Пекіном набирає обертів, і вже зараз очевидно - це протистояння серйозно і надовго. Докладніше про те, чому США і КНР не помиряться, читайте в статті Віктора Константинова "Йде війна холодна для ZN.UA.

Поділитися
Дивіться спецтему: Протистояння США і Китаю
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі