Аптеки Німеччини зможуть з 7 липня отримувати для пацієнтів медичну коноплю з дотриманням норм для медичних препаратів, встановлених Федеральним інститутом ліків і виробів медичного призначення (BfArM) через портал cannabisagentur.de. Про це повідомляє DW.
Її можна придбати в аптеках за ціною 4,30 євро за грам.
В Німеччині вирощують медичну коноплю три компанії за дорученням Агентства з канабісу, яке розміщене в інституті BfArM.
При цьому, постачати цю рослину з-за кордону продовжать і надалі.
В Німеччині очікують, що за чотири роки вони зможуть виростити 10,4 тонни медичних конопель.
В цій країні з 2017 року дозволили використовувати медичну коноплю в якості лікарського засобу та створили спеціально для цього Агентство з канабісу, щоб контролювати його виробництво в медичних цілях.
А яка ситуація з легалізацією медичного канабісу в Україні?
Україна маленькими кроками рухається до цього через те, що влада не правильно трактує значення медичного канабісу для організму важкохворої людини та вбачає в ньому більше негативних, ніж позитивних моментів.
20 травня 2019 року у Верховній Раді України зареєстрували законопроект про легалізацію медичного канабісу. Відповідний документ розробили для виконання петиції, яку зареєстровано 30 січня 2019 року.
Фактично через два роки українська влада знову «зрушила» це питання з місця. 7 квітня Кабінет міністрів дозволив використання в Україні деяких препаратів, у складі яких є канабіс для медичного використання.
Більше місяця тому, 2 червня у Верховній Раді зареєстрували проєкт закону №5596 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо регулювання обігу конопель в медичних цілях, науковій та науково-технічній діяльності”. Одна з авторок законопроєкту народна депутатка зі “Слуги народу” Євгенія Кравчук зазначила, що після ухвалення законопроєкту, українські пацієнти отримають доступ до лікування та полегшення перебігу складних захворювань, що відповідає сучасній світовій практиці. Крім того, науковці та фармацевтична індустрія в Україні зможуть проводити клінічні випробування за міжнародними стандартами.
Як зазначила у своєму інтерв'ю для ZN.UA почесна професорка фармакології в Інституті вивчення лікарських засобів в Єврейському університеті Естер Шохамі, медичний канабіс набагато краще за багатьох інших болезаспокійливих препаратів. Адже знеболюючі засоби часто бувають опіоїдними - токсичними, мають страшні побічні ефекти. За словами Шохамі, вони викликають звикання і досить часті передозування. Водночас канабіс практично незамінний при онкологічних і ряді неврологічних захворювань.
Українська влада намагається перекласти рішення щодо питання легалізації медичного канабісу із себе на народ, оскільки населення неоднозначно сприймає це питання. Одні виступатимуть проти легалізації медичного канабісу, в той час як інші (важкохворі та їхні родичі) навпаки – на його захист. Аби догодити всім, президент України Володимир Зеленський вирішив винести це питання на «всеукраїнське опитування», яке відбулося під час місцевих виборів 25 жовтня 2020 року.
Про те, чи зрозуміли українці суть питання щодо підтримки легалізації медичного канабісу можна дізнатися у статті «Головаха про опитування Зеленського: "Сильний політик тим і відрізняється, що не обов'язково приймає рішення в унісон з громадськістю"»
Які фармакологічні властивості медичного канабісу та його подальше майбутнє в медицині, читайте в матеріалі Юлії Беляч «Естер Шохамі: "Я впевнена, що з часом дедалі більше лікарів призначатимуть канабіс як знеболювальне" для читачів ZN.UA.