Про це, як повідомляє "Європейська правда", пише сьогодні нідерландське видання De Telegraaf. За словами Спонга, уряду навіть варто було б розпочати кримінальне розслідування проти організаторів голосування, яке відбулося в середу. Адже вони збирали підписи для проведення референдуму під хибним приводом. Йшлося насправді про нідерландске невдоволення ЄС, а не про асоціацію з Україною.
Спонг звернув увагу на те, що самі організатори визнали в одному з інтерв'ю, що українсько-європейська угода їх не цікавить.
"Організатори самі в інтерв'ю NRC це визнали. А це злочин, бо згідно зі статтею 98 закону про консультативний референдум, заборонено збирати підписи під хибним приводом" - пояснив адвокат.
Раніше кацлер ФРН Ангела Меркель заявила, відмова жителів Нідерландів підтримати на референдумі ратифікацію Угоди про асоціацію ЄС з Україною не стане непереборною проблемою для інститутів Євросоюзу.
Міністр закордонних справ Павло Клімкін запевнив, що референдум в Нідерландах не вплине на практичне застосування асоціації Україна-ЄС. Він додав, що зараз влада Нідерландів і політики будуть радитися, як далі діяти. Також президент Петро Порошенко теж заявив, що підсумки референдуму в Нідерландах не є перешкодою на шляху України в Європу. При цьому він нагалав, що голосування в королівстві має "виключно консультативний характер".