В Палаті представників Конгресу США створили групу, яка буде протидіяти корупції та клептократії закордоном. У склад групи увійшли представники з Демократичної та Республіканської партій, повідомляє Голос Америки.
«Від Росії до Китаю і від Єгипту до Венесуели, корупція є суттю сучасних диктатур, але також їхньою найбільшою вразливістю. Найкращий спосіб для демократичного світу виграти нашу боротьбу проти авторитаризму - це відмовити злодіям, які грабують свої країни, в доступі до наших фінансових систем, а також всюди заступатись за жертв клептократії», - заявив один із засновників групи, конгресмен Том Маліновскі.
«Боротьбу з корупцією слід розглядати як пріоритет національної безпеки найвищого порядку, - додав сенатор Бен Кардін, голова Гельсінської комісії Конгресу США. - Група протидії закордонній корупції та клептократії стане першим інституціоналізованим конгресовим органом, що буде присвячений обміну інформацією та пошуку вирішення проблеми глобальної корупції».
Крім того, в Сенаті та Палаті представників США зареєстрували законопроект «Справедливості для жертв клептократій». Він пропонує Міністерству юстиції США оприлюднити суми грошей, «які були вкрадені в громадян клептократичних режимів та відновлені правоохоронними органами США».
На думку радника Гельсінської комісії Конгресу Пола Массаро, в цьому напрямку важливо бачити спільні дії від різних гілок влади у США.
«На додачу до Конгресу, президент США також оголосив корупцію загрозою національній безпеці. Ми скоординовані в цьому. Демократи і республіканці, Конгрес і президент говорять про це», - сказав Пол Массаро в коментарі Голосу Америки.
На його думку, наслідки корупційних дій за кордоном часто розповсюджуються і на США — адже «відмиті» гроші дуже часто заводять у Штати. В цьому контексті Массаро згадав Ігоря Коломойського та його нерухомість у Клівленді, штат Огайо.
За словами Массаро, до подолання проблеми слід підходити комплексно та на всіх рівнях. «По-перше, ми маємо навести порядок у США, і це дуже важливо. По-друге, притягнути до відповідальності клептократів різними способами, зокрема через санкції та правоохоронні органи. І третє — це міжнародна співпраця. Побудова верховенства права та спільна праця над демонтажем середовища офшорів», - сказав Пол Массаро.
Нагадаємо, 4 червня президент США Джо Байден підписав Меморандум, який визнає боротьбу з міжнародною корупцією одним з основних інтересів нацбезпеки Сполучених Штатів. У Білому домі розповіли, що Меморандум передбачає боротьбу з корупцією як в США, так і інших країнах світу.
Детальніше про те, як Велика Британія, ЄС, США і Канада затіяли хрестовий похід проти корупції у світі, читайте у статті Сергія Коз'якова «Коротко про глобальні санкції для корупціонерів».