Рада ЄС ухвалила стратегію Євросоюзу стосовно посилення захисту прав дітей у кризових чи надзвичайних ситуаціях, зокрема, під час збройних конфліктів. Висновки було розглянуто через систематичні і грубі порушення прав дитини з боку російських окупантів в Україні.
У відповідному документі на сайті Євроради йдеться про те, що під час збройних конфліктів діти є однією з найменш захищених категорій населення.
«Рада вказує на необхідність захисту дітей, які зіткнулися зі збройними конфліктами та їх наслідками, зокрема, захисту їх від вербування з боку збройних сил, від торгівлі людьми, незаконного усиновлення, сексуальної експлуатації та розлучення з сім'ями», – йдеться у комюніке, опублікованому в Брюсселі.
Рада ЄС закликає держави-члени союзу покращити захист дітей у надзвичайних ситуаціях, посилити боротьбу з торгівлею дітьми, визначити стратегії виявлення жертв торгівлі людьми та підвищити поінформованість серед дітей та їхніх сімей щодо ризику експлуатації.
Окремо представники ЄР зробили акцент на тому, що надзвичайні ситуації можуть використовуватися корисливим чином з погляду опіки над дітьми. Зокрема, там наголосили, що під час військових конфліктів не повинно відбуватися жодних усиновлень.
Нагадаємо, що від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну окупанти незаконно вивезли на територію РФ щонайменше 232 тисячі дітей.
З початку повномасштабної війни окупанти вивезли до Росії понад дві тисячі українських дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Чому так сталося? Як бачить влада проблеми у сфері захисту дітей та як планує їх вирішувати під час та після війни? Чи можна зараз усиновити дитину, і чи потрібно спрощувати процедуру? Читайте про це в інтерв'ю Алли Котляр із радницею — уповноваженою президента України з прав дитини та дитячої реабілітації Дар'єю Герасимчук: «Діти не повинні жити у закладах, кожна дитина має мати сім'ю».