В ЄС 70% жителів планують відмовитися від м'яса і авіаперельотів - опитування

Поділитися
Європейці прагнуть допомогти в боротьбі зі змінами клімату.

Згідно з опитуванням, опублікованим Європейським інвестиційним банком (EІБ) в понеділок, більшість громадян Європи мають намір менше літати і вже їдять менше м'яса, щоб допомогти в боротьбі зі зміною клімату.

З 27 700 респондентів в 27 країнах ЄС 74 відсотки респондентів заявили, що вони мають намір літати рідше з екологічних причин, як тільки обмеження COVID-19 будуть зняті. Серед них 43 відсотки респондентів, які сказали, що будуть дотримуватися цього «весь час», і 31 відсоток, які сказали, що будуть «час від часу». Авіаційний сектор Європи знаходиться під пильною увагою клієнтів і регулюючих органів через вуглецевий слід, в той час як авіакомпанії борються зі спадом попиту через пандемію.

На питання, чи планують вони вибирати поїзда замість літаків для близькомагістральних рейсів, 71 відсоток респондентів в опитуванні ЄІБ відповіли, що так.

В опитуванні, проведеному в жовтні-листопаді 2020 року, 66 відсотків європейців заявили, що вони вже їдять менше м'яса, щоб боротися зі зміною клімату, а ще 13 відсотків заявили, що планують зробити це найближчим часом.

Блокування COVID-19 означало, що глобальні викиди CO2 знизилися в 2020 році в порівнянні з попередніми роками, але він як і раніше вважається найгарячішим за всю історію спостережень, що підкреслює необхідність швидших дій зі скорочення викидів, щоб уникнути катастрофічного потепління в майбутньому.

ЄС розробляє великий пакет нових заходів зі стримування забруднення, включаючи такі заходи, як реконструкція будівель з метою використання меншої кількості енергії, примус автовиробників до дотримання більш жорстких стандартів викидів і стягування більш високих витрат на викиди вуглецю на заводах.

Брюссель також прагне допомогти споживачам зробити правильний вибір. До 2030 року ЄС планує створити 3 мільйони громадських точок зарядки електромобілів. Цього року вступає в силу заборона на одноразові пластикові соломинки і столові прибори.

«Громадяни відчувають наслідки зміни клімату і хочуть, щоб кліматичну кризу було вирішено безпрецедентними діями», - сказав віце-президент ЄІБ Амбруаз Файоль.

За словами Файоля, ЄІБ, кредитна організація ЄС, може допомогти людям виробити екологічно безпечні звички, фінансуючи екологічно чисту енергію і низьковуглецевий транспорт.

Раніше повідомлялося про те, що на тваринництво припадає 15% викидів вуглекислого газу на планеті, що приблизно дорівнює викидам всіх автомобілів, поїздів, кораблів і літаків на Землі.

Детальніше про те, яка роль України в забезпеченні продуктами харчування читайте в статті Андрія Ярмака "Нагодувати всіх і самим з голоду не вмерти".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі