Командувач Революційної гвардії Ірану пообіцяв, що його країна ні за що не відмовиться від своєї програми зі створення балістичних ракет. Тегеран володіє балістичними ракетами, що завжди знаходяться на бойовому чергуванні.
В інтерв'ю, даному 9-го березня для державного телебачення, Генерал Амір Алі Гаджизаде заявив, що Корпус Вартових Ісламської революції ніколи не визнавав резолюцій Ради безпеки ООН з питання ракетобудівної програми Ірану, повідомляє Radio Free Europe.
Збройні сили Ірану провели тестові запуски балістичних ракет 8-го і 9-го березня. Іранські свідки стверджують, що запущені 9-го березня ракети несли на собі написи "Ізраїль має бути розбитий".
Гаджизаде також розповів, що нові ракети були розроблені для ураження цілей на відстані в 2 тисячі кілометрів, і здатні наносити удари по Ізраїлю з безпечної дистанції.
Незважаючи на те, що офіційна позиція Ірану полягає в тому, що випробування ракет не суперечать статтям "ядерних" угод, аналітики стверджують, що проведені випробування – це провокація по резолюції ООН та угоді, досягнутої в 2015-му році між світовим співтовариством і Іраном.
Іран було викрито у розробці власної ракетно-ядерної програми ще в 2002-му році. За підозрою у розробці ядерних технологій на Іран були накладені санкції ООН, США і Євросоюзу. 14 липня 2015-го року Іран та "країни великої шістки" дійшли до історичної ядерної угоди, яка передбачала поступки з обох сторін. 16 січня поточного року про зняття санкцій з Ірану офіційно заявили державний секретар США Джон Керрі та верховний представник ЄС із зовнішньої політики і політики безпеки Федеріка Могеріни.
Відкат до санкційної політики стався після випробування Іраном власних балістичних ракет, що відбувся у вівторок, 8-го березня. Незважаючи на критичну реакцію міжнародного співтовариства, 9-го березня іранські ВС запустили ще 2 ракети, щоб "продемонструвати здатність країни протистояти загрозам своєму суверенітету". Вже в той же день наближені до Білого дому ЗМІ повідомили, що в США прийняли рішення продовжити багаторічні санкції проти Ірану ще на рік.