Шестеро мігрантів з Ірану зашили собі роти на знак протесту проти знесення табору Кале. Тимчасовий прихисток кількох тисяч біженців зруйнували бульдозерами. У таборі на півночі Франції мігранти перебували в очікуванні перетину Ла-Маншу на шляху до Великобританії.
Акцією протесту іранці просили представника ООН відвідати табір. Чимало жителів табору, відомого як "джунглі", намагалися завадити зруйнуванню на дахах своїх помешкань.
Раніше суд французького міста Лілль постановив, що зачищення південної частини "джунглів" є законним. За даними влади, у секторі мешкає близько 1000 осіб, натомість правозахисники говорять про 3 тисячі.
29 лютого французькі робітники почали зносити бульдозерами табір Кале. Проти натовпу, який кидав каміння в поліцейський кордон, застосували сльозогінний газ.
Територія табору Кале нагадувала невелике містечко з продуктовими крамницями, кафе, релігійними закладами й театром.
Влада Франції порадила біженцям перебратися до сотні спеціальних центрів з контейнерами для обігріву. Однак замість житлових модулів мігранти надали перевагу іншим таборам, зокрема в Дюнкерку. З портового міста на березі Ла-Маншу легше дістатися Великобританії.
2 березня міжнародна гуманітарна організація "Лікарі без кордонів" повідомила про наміри французької влади зачистити табір у Дюнкерку, де проживає більше тисячі осіб. Для мігрантів "Лікарі без кордонів" організували тимчасове місце проживання на відстані кількох кілометрів.