В 2014 році почався процес завершення ери Путіна – Washington Post

Поділитися
В 2014 році почався процес завершення ери Путіна – Washington Post 2014-й рік став найгіршим для Путіна. © putin.kremlin.ru/
Оглядач пише, що цей рік став найгіршим для російського президента, хоча мав бути найкращим.

Рік тому президент Росії Володимир Путін керував підготовкою зимової Олімпіади і чекав поваги від світової спільноти. Його країна була багатою за рахунок продажу нафти і газу, а такі видання, як Forbes називали його "найвпливовішою людиною" світу.

"Але 2014 рік виявився найгіршим і, схоже, став початком кінця путінської ери", - пише Майк Бредшоу на сторінках Washington Post.

Він нагадує, що цілий рік Путін підсилював негативні для російської економіки чинники власними помилками і надмірними претензіями. Спершу він не визнав нову владу в Україні і назвав Майдан "збройним переворотом", скористався пост-революційним хаосом в сусідній країні і відібрав Крим, а потім розв'язав війну в Донбасі.

Через ці авантюри Захід ввів проти режиму російського президента економічні санкції. І навіть найближчий союзник в Європі – канцлер Німеччини Ангела Меркель – почала критикувати вчинки Путіна. В цей же час, войовничість і агресивність президента Росії базуються на доходах від продажу нафти і газу.

"Це все одно, якби Путіна вирішив покласти всі яйця Фаберже в один кошик: його псевдоімперський проект базується на енергетичному і валютному ринку, на які мають сильний вплив ненависні йому західні держави", - йдеться в статті.

Обвал цін на нафту сильно вдарив по режиму Путіна і російській економіці. А санкції погіршили ситуацію, не дозволяючи провести рефінансування російських боргів.

"Тепер Кремль чекають численні претензії на його обмежені ресурси: він повинен допомогти російським компаніям сплатити борги і підтримати банки. А через глибоку рецесію і падіння доходів від продажу нафти і газу Путіну буде складно допомогти усім", - йдеться в статті.

Авто пише, що Захід сподівається на розсудливість Путіна. ЄС і США чекають, що російський президент відмовитися від подальшої війни проти України і почне будувати більш диверсифіковану економіку. Але швидше за все президент Росії лише посилить свій тоталітарний режим, намагаючись керувати економікою країни одноосібно.

При цьому економічні труднощі навряд чи змусять росіян вийти протестувати проти режиму Путіна.

"Палацовий переворот більш вірогідний на фоні фінансових труднощів, які виникли в московських еліт", - пише автор.

В цей же час, існує небезпека, що на зміну Путіна прийде не менш агресивний наступник. Тому Заходу треба бути вкрай обережним в еру кінця правління російського президента.

Сьогодні видання Financial Times писало, що в уявному світі Путіна криза в Росії не така вже й погана. Можливо, російський президент порівнює 15 років свого правління з іншими лідерами і країнами та їхніми досягненнями цей час.

Приміром, коли Путін став президентом, на чолі США стояв Джордж Буш-молодший. Але свою посаду республіканець залишив у розпал світової економічної кризи і з двома сумнівними війнами за плечима: в Афганістані і Іраку.

При цьому президент Росії Володимир Путін оцінив відтік капіталу з Росії в 120-130 млрд доларів,визнавши наявність економічних проблем в країні.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі