В уявному світі Путіна криза в Росії не така вже й погана – Financial Times

Поділитися
В уявному світі Путіна криза в Росії не така вже й погана – Financial Times Путін вважає, що в Росії все добре під його керівництвом. © perehid.kiev.ua
Російський президент розраховує, що Європа втомиться боротися з ним, а Україна виснажиться без належної допомоги Заходу.

Канцлер Німеччини Ангела Меркель якось сказала, що президент Росії Володимир Путін "живе у паралельному вимірі". У в цьому уявному світі крах російської економіки, можливо, здається йому не таким вже й поганим.

Про це на сторінках Financial Times пише директор з питань Росії і Євразії Endowment for International Peace Юджин Рамер. Він припускає, що, можливо, російський президент порівнює 15 років свого правління з іншими лідерами і країнами та їхніми досягненнями цей час.

Приміром, коли Путін став президентом, на чолі США стояв Джордж Буш-молодший. Але свою посаду республіканець залишив у розпал світової економічної кризи і з двома сумнівними війнами за плечима: в Афганістані і Іраку.

"Тоні Блер, який заплямував себе війною в Іраку, заробляє гроші допомагаючи диктаторам покращити свій імідж. Канцлер Німеччини Герхард Шрьодер працює на "Газпром". А прем'єр Італії Сільвіо Берлусконі доживає дні з ганебними судовими справами", - йдеться в статті.

Тож Путін, можливо, думає, що в нього справи не такі вже й погані. Якщо оцінити економічний прогрес Росії за 15 років, то певний час ВВП країни збільшувалося. Крім того, відбулося переозброєння армії.

Тому можливо, що Путін розраховує дочекатися, коли Європа втомиться боротися з ним. А ціни на нафту, які обвалили російську економіку, не можуть падати вічно і колись знову почнуть зростати. При цьому, попри заяви про диверсифікацію економіки, Путін не буде вкладати гроші в російську промисловість.

"Путін розуміє, що Росія не може конкурувати з китайським виробничим і індійським технологічним секторами. Багатство його країни збудоване на нафті, металах і деревині", - пише оглядач.

Крім того, санкції Заходу тиснуть на Росію, але в цей же час зовсім не допомагають економіці України, яка потребує десятки мільярдів доларів допомоги. Якщо Київ не отримає необхідні суми, тоді Путін, знову ж таки, може дочекатися виснаження України.

"Щоправда є одна країна, яка була стабільною і розвивалася впродовж 15 років, здобуваючи міжнародний престиж. І ця країна Китай. Путіну чому повчитися в Пекіна, але це не лібералізація політики і не поступки у відносинах із Заходом", - пише Рамер.

Читайте також: Жадібність і параноя Путіна стали основними причинами обвалу рубля - The Economist

При цьому президент Росії Володимир Путін оцінив відтік капіталу з Росії в 120-130 млрд доларів, визнавши наявність економічних проблем в країні.

"В четвертому кварталі поточного року у нас десь 115-130 млрд доларів наші компанії повинні виплатити за кредитами. Це нормально", - сказав Путін на зустрічі з представниками Федеральних зборів. Та при цьому російський президент нагадав, що в 2008 році під час кризи було ще гірше. Тож перейматися немає причин.

Німецьке видання Focus писало, що Путін рятує олігархів за рахунок росіян. Громадяни країни страждають від рецесії, яка все більше насувається на їхню країну. Але президент допомагає лише друзям-багатіям.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі