Президент Росії Володимир Путін може пригнічувати інакомислення в Росії, але не в змозі контролювати фінансові ринки, пише видання The Economist.
У статті під назвою "Що посієш, те й пожнеш" стверджується, що у трагедії масштабний обвал рубля повністю винен Путін.
"Обвал рубля викликаний войовничістю, жадібністю і параноєю Володимира Путіна", - стверджує автор статті.
Путін, як наголошується в публікації, безумовно, буде звинувачувати у всіх бідах західних спекулянтів, які нібито спровокували коливання на фінансових ринках. Але так чи інакше криза стане неминучим наслідком агресії Путіна за кордоном і корумпованим управлінням в Росії.
Путін не зміг реформувати російську економіку, залишивши її залежною від енергетики.
"Якщо б він побудував економіку, засновану на верховенстві закону і конкуренції, а не на патронажі і корупції, все виглядало б зовсім інакше", - зазначає видання.
Щоб поліпшити довгострокові перспективи російської економіки, Путін повинен піти зі Східної України, за цим пішло б скасування санкцій проти РФ. "Другим кроком до цієї мети могло бути стати зміна економічної моделі країни. Путін повинен скористатися падінням вартості національної валюти і зменшити залежність економіки від доходів від нафти і газу", - припускає автор статті. Президент РФ повинен був би також сприяти новим технологіям у країні, зміцнити верховенство права і прибрати корупцію.
Такі зміни не сподобалися б олігархам, але росіяни відчули б себе краще, пише автор. "На жаль, нічого з цього не може статися", - нарікає видання.
Путін, швидше за все, подвоїть антизахідну риторику, буде далі придушувати всяке інакомислення у себе в країні, дестабілізувати Україну і втручатися в справи інших близьких держав. Він хоче продовжити курс автаркії, пориваючи багато економічні і фінансові зв'язки Росії з Заходом в тій мірі, в якій він може.
"Нахабний націоналістичний курс буде сприяти збіднення Росії, що не дасть Путіну можливості підвищити рівень життя росіян. Він робить ставку на недалекий російський народ, і "торгує" націоналістичними пристрастями. Це видання сподівається, що таке припущення помилково", - резюмується в статті.
Як пише німецька газета Die Welt, експерти вважають анексію українського Криму Росією подією, яке відродило "холодну війну". Росію виключили з числа найбільш промислово розвинених держав (G8). Зараз РФ ризикує економічно повернутися до старих радянських часів.