Як відомо, США протягом тривалого часу виконували роль «глобального поліцейського» і мали серйозний вплив на міжнародній арені. Саме Сполучені Штати стали ініціатором усталеного глобального порядку, який функціонував на міжнародній арені. Однак, президентство республіканця Дональда Трампа дещо «дестабілізувало» цей глобальний порядок. Зараз триває підрахунок голосів і світ очікує на оголошення переможця виборів президента США 2020 року, однак, незалежно від того, хто стане новим американським лідером, усталений глобальний порядок ризикує вже ніколи не повернутися до «норми», пише CNN.
Навіть якщо кандидат від Демократичної партії США Джо Байден переможе на виборах, він не зможе повністю зупинити процес дестабілізації міжнародного порядку, який вже «запустив» Дональд Трамп.
Звісно, Джо Байден натякнув, що він готовий повернути США до Паризької кліматичної угоди, спробує врятувати ситуацію з Іранською ядерною угодою, буде намагатися «вгамувати» амбіції авторитарних світових лідерів, також демократ оголосив про готовність до співпраці з союзниками, однак навіть це може не повернути старий глобальний порядок.
Якщо Байден стане президентом, то його перший рік повноважень, швидше за все, буде присвячений порятунку американської економіки, яка неабияк постраждала внаслідок пандемії коронавірусу.
США навряд чи будуть робити масштабні «зовнішньополітичні ставки», адже, схоже, що американці вже втомилися від втручання у світові проблеми.
Дуже малоймовірними також є шанси, що така велика торговельна угода, як Транстихоокеанське партнерство доби президента США Барака Обами, яка могла б стати потенційною протидією Китаю, буде укладена.
Однак, незважаючи на те, хто стане новим президентом США, Америка, ймовірно, і надалі буде продовжувати конфронтацію з Китаєм.
США не можуть просто уявити, що такого президента як Дональд Трамп ніколи не було, так чи інакше, політика Трампа принесла свої наслідки. Сполучені Штати вже могли втратити довіру міжнародних союзників на фоні націоналізму Трампа.
Американські конкуренти не гаяли часу, поки Трамп відволікав увагу американців своїми суперечливими публікаціями в Твіттері.
Китай зміцнив свою азійську енергетичну базу і збільшує власний вплив у всьому світі. Європейський Союз, хоч і повільними темпами, але все ж поступово починає пристосовуватися до нового глобального порядку, де лідером можуть стати вже не США.
Росія також не витрачає час дарма, а працює над збільшенням впливу на світовій арені.
Президентство Байдена може запропонувати більше стратегічної стабільності та менше суперечливості, а також більш помірковану позицію щодо ядерної зброї. Але, мабуть, не варто чекати, що США будуть активно втручатися в світові зовнішньополітичні проблеми та знову стануть гарантом дотримання усталеного глобального порядку в світі, що поступово розколюється, резюмує CNN.
Перед фінальним раундом дебатів між Трампом і Байденом опитування Gallup показало, що 56% американців вважають, що Трамп не заслуговує другого терміну. Історично в США всі кандидати з рейтингом схвалення 50% і вище виграли переобрання, а президенти з рейтингом схвалення значно нижче 50% програвали.
Варто зазначити, що у Байдена були кращі рейтинги перед виборами, ніж у будь-якого претендента на пост президента США з 1936 року.
Детальніше про те, як Трамп може оскаржити результати президентських виборів в Сполучених Штатах, читайте в статті Геннадія Друзенко " Виборчі рифи американської демократії ".