Але це "пом'якшення", на думку газети, пов'язане з тим, що Москва досягла ключових цілей і тепер намагається лише консолідувати завойоване. Якщо 10 років тому ЄС і НАТО вели амбітне розширення у Східній Європі, то тепер розколотий і шокований Захід відмовляється від таких кроків. Сьогодні обидві організації менш впевнені в собі, ніж десятиліття тому. Нинішній конфлікт між США і Європою теж вигідний Москві. При цьому, Кремлю не потрібно вдаватися до активних дій.
Але попри всі успіхи Путіна, Росія лишається слабкою. І можливості її впливу на інші країни обмежені. Приміром, Китай може схиляти на свій бік сусідів багатомільярдними проектами на зразок торговельної ініціативи "Єдиний пояс, єдиний шлях". Росія ж у не може нічого запропонувати світу. Тож якщо Китай - це тигр, то РФ - котик на милицях. Російський президент може лише створювати перешкоди для європейського проекту, який останнім часом кульгає. Але у нього немає ресурсів, щоб запропонувати альтернативу.
На Близькому Сході позиції Кремля теж залежать від бажання США йти на більш активні заходи. Якщо президент Трамп раптом зробить повалення режиму Башара Асада в Сирії своїм пріоритетом у боротьбі проти впливу Ірану, то Путіну доведеться лише стояти збоку і спостерігати за крахом його клієнта.
Попри те, що низка драматичних зовнішньополітичних успіхів Путіна підвищила його популярність серед росіян, склеротична економіка і корумпований соціальний устрій Росії гарантують, що фундамент влади Путіна залишиться хитким. Може російський президент і повернув якоюсь мірою омріяну "велич" країни на міжнародній арені. Але російський народ хотів би, щоб він використав свою сміливість і вправність для покращення ситуації вдома.
У свою чергу, Los Angeles Times писало, що Путін не намагається навіть зміцнити Росію і добивається ослаблення усіх інших. Але у нього великі амбіції, але надто мало влади. Російська держава відстала через свою примітивну економіку і погані стандартами освіти і охорони здоров'я. Тому боротьбу доводиться вести брудними методами.
А видання Financial Times писало, що навряд чи Путін утримається від нових конфліктів із Заходом. Увага тепер буде прикута до змін, які Путін може зробити в його президентській адміністрації і кабінеті, особливо в сфері економічної політики. Неназваний чиновник з Кремля сказав Financial Times, що економічний радник Путіна Олексій Кудрін може отримати високу посаду.