Умови, за яких може завершитися війна в Україні — WP

Поділитися
Умови, за яких може завершитися війна в Україні — WP © Василь Артюшенко, ZN.UA
Якщо Україна порине в хаос, навіть у постпутінського Кремля може виникнути спокуса продовжити втручання.

Коли скінчиться війна в Україні? Як конфлікт сформує міжнародний лад? Коли до Європи повернеться мир? Ці питання ставить Карл Більдт – колишній прем'єр-міністр Швеції на сторінках The Washington Post.

Спостерігачі думали над цими питаннями, але чесною відповіддю є те, що ніхто не знає. Конфлікт, мабуть, триватиме роками; Внаслідок цього Україна буде спустошена, а Росія глибоко ослаблена. Але війни закінчуються і є чітким набором умов, які можуть дозволити цьому відбутися в майбутньому.

Перший – зміни у Кремлі. Це війна президента Володимира Путіна. Рішення про вторгнення в Україну було його і зроблено лише ним. Його бачення – відновлення "Великої Росії" – стало одержимістю, породженою особистими образами. Він покладався на пропаганду та інтенсивні репресії, щоб мобілізувати підтримку вторгнення і мінімізувати критику серед росіян, але з моїх розмов з росіянами, які нещодавно виїхали, здається, що серед російських еліт відчувається явна відсутність ентузіазму. Вони, звичайно, не хочуть програти війну зараз, але більшість із них кажуть, що ніколи б її не розпочали.

Оскільки бойові дії продовжуються, а територіальні досягнення даються дедалі складніше, Путін може погодитися на припинення вогню або, як другий варіант, тимчасово та стратегічно задовольнитись меншим, але нікого не варто обманювати. Жорстка хватка Путіна за владу означає, що він намагатиметься довести війну до завершення, яке, на його думку, відповідає великим амбіціям Росії.

Але цілком можливо, що 69-річний Путін не проживе достатньо довго, щоб побачити своє бачення, що повністю реалізується. Що буде після нього, можна тільки здогадуватися. Немає ясного можливого наступника з такою політичною владою, щоб продовжити те, що стало суперечливою та непопулярною війною у багатьох колах. Також малоймовірно, що наступник розділить його одержимість по Україні. Перспектива міцного світу з'явиться лише після відходу Путіна. Але виключити Путіна з кадру недостатньо.

Друга, не менш важлива умова – створення фундаменту стабільності та безпеки України. Якщо Україна стане невдалою державою, без економіки та інститутів, що функціонує, і з сильно розколотою політичною сценою (примітка – політичним життям (суспільством) у самій Україні), миру буде важко досягти.

Якщо Україна порине в хаос, навіть у постпутінського Кремля може виникнути спокуса продовжити втручання, тоді як апетит Європи та Сполучених Штатів щодо подальшої підтримки може почати слабшати. Військова підтримка України є критично важливою сьогодні, але готовність Європейського Союзу виконати своє зобов'язання відкрити двері для членства буде важливішою в майбутньому. Вступ до ЄС не є ні панацеєю, ні легким процесом, але має стати маяком, який допоможе Україні стати стабільною та стійкою країною. Це займе роки, але темпи процесу визначатимуть здатність самих українців упоратися із викликом за допомогою необхідних реформ.

Країна також вимагатиме великих інвестицій та підтримки, але прогрес буде неможливим або достатнім без безпеки. Якщо питання про членство в НАТО залишиться поза увагою, сильні
двосторонні зобов'язання щодо допомоги Україні у нарощуванні її оборонних зусиль будуть дуже важливими. Дискусії щодо цього мають відбуватися паралельно з початком робіт з реконструкції (примітка – реформ). Конфлікт в Україні триває вже майже два десятиліття, але зараз він перебуває у гострій небезпечній і, можливо, вирішальній кінетичній фазі. Європа та світові демократії мають почати брати фінансові, економічні та політичні зобов'язання, щоб гарантувати, що Україна відштовхне російську загрозу і стане сильнішою та більш процвітаючою, ніж раніше.

Раніше повідомлялося про те, що російські націоналісти закликають Путіна визнати "спецоперацію" в Україні війною. Закликають також "провести загальну мобілізацію".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі