Українська боротьба з пропагандою Росії стає глобальною - Politico

Поділитися
Українська боротьба з пропагандою Росії стає глобальною - Politico В України є досвід боротьби з російською пропагандою, яким вона може поділитися. © Flickr/fotografocualquiera
Видання пише, що у Києва нарешті є досвід, яким він може поділитися із Заходом.

Коли "зелені чоловічки" вторглися в 3 на весні 2014 року, ЗМІ Росії жорстко критикували проєвропейську революцію в Україні, називаючи її "фашистським переворотом".

Група професорів і студентів завдала удар у відповідь, створивши ресурс StopFace.org - перший інтернет-ресурс, мета якого протистояти і розвіювати російську пропаганду. Тепер, коли решта світу намагається боротися з кремлівською тактикою дезінформації, журналістська команда з України стала в авангарді "світу проти фейкових новин".

Про це на сторіканх Politico пише оглядач Віджаї Махешварі.

"Була величезна лавина пропаганди з Росії, яка намагалася змінити наратив на користь Кремля. І нам гостро було потрібно створити противагу цьому", - сказав декан факультету журналістики Києво-Могилянської академії Євген Федченко, який виступив одним зі співзасновників StopFake.

Оглядач пише, що сайт дав поштовх розвінчуванчам антиукраїнських російських репортажів.

"Але лише після виборів президента США, в ході яких фейкові новини і кібератаки з Росії звинуватили у спробі змінити ситуацію на користь Дональда Трампа, український сайт вийшов на глобальну сцену. Буквально за ніч засновники StopFake перетворилися з регіональних доброчинників на міжнародних медіа-зірок", - пише оглядач, додаючи, що Федченку і його колегам почали пропонувати консультативну роботу знервовані російською пропагандою уряди в Європі.

Сайт отримав додаткове фінансування, зокрема від МЗС Чехії і посольства Великої Британії. Тепер він найняв журналістів по всій Європі і розвінчує російські вигадки 11 мовами включно з чеською, італійською, румунською і німецькою.

"В той час, як Захід намагається дати раду пропагандистській тактиці Кремля, Україна нарешті виявилася у вигідному становищі. Українці пережили СРСР, вони вільно говорять російською мовою і можуть швидко прочісувати російськомовні сайти в пошуках зачіпок, які б вказували на внутрішню роботу кремлівської індустрії фейкових новин. Вони знають сайти, які розповсюджують дезінформацію Кремля і можуть відстежити попередні версії вигадок", - йдеться в статті.

Читайте також: Росія в Гаазі переказує пропаганду

Раніше видання Politico писало про те, як антидемократична пропаганда поширюється світом. Лідери в Пекіні, Тегерані і Москві багато вкладають у такі зусилля, тому що вони розуміють, що їхні політичні уподобання найкраще просуваються через потужний потенціал обміну ідеями. Тому ці режими розвили низку інструментів, які включають культурні, політичні і освітні ініціативи, контакти між людьми, а також широкомасштабні багатоплатформенні ЗМІ, в яких телевізійні компанії на зразок RT - це лише одна зі складових.

Раніше видання Washington Post повідомляло, що США запустили російськомовний телканал для боротьби з пропагандою Росії. Тривалий час Конгрес вимагав більш рішучу вільповідь на російську інформаційну війну. І це перша спроба, використовуючи справжні новини, щоб "відобразити найвищі і найкращі цінності нашого відкритого суспільства". Конгресу варто простежити, щоб проект був добре профінансованим і не мав політичних перешкод.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі