Єврокомісар з питань європейської політики сусідства і переговорів по розширенню Йоханнес Хан вважає, що у міжнародного співтовариства закінчується терпіння у зв'язку з браком практичних результатів боротьби з корупцією в Україні.
Про це він заявив в інтерв'ю "Суспільному", зазначивши, що за цим в першу чергу має стежити влада.
"У плані боротьби з корупцією, на мій погляд, фактичні результати досить скромні. Я вважаю, що за цим повинна пильно стежити влада: уряд та інші органи. Справа не тільки у створенні інститутів або наявності необхідного законодавства, але і в тому, як воно реалізується", - заявив єврокомісар.
За його словами, саме в практичному втіленні ЄС бачить серйозну прогалину, на яку Київ має звернути увагу.
"Як раз в цьому у міжнародного співтовариства дедалі більше вичерпується терпіння", - підкреслив Хан.
Серйозним недоліком, на думку Хана, є мізерний показник перевірок електронних декларацій.
"Наскільки я розумію, півтора мільйона осіб задекларували своє майно. Але, якщо я не помиляюся, перевірено поки тільки близько ста. Сто з півтора мільйона - це не результат", - зазначив Хан.
Єврокомісар розкритикував відсутність наслідків після перевірки декларацій.
Як повідомлялося раніше, з півтора мільйона декларацій, які знаходиться в системі Національного агентства з запобігання корупції, за рік було перевірено 91 декларацію.
Про це повідомила керівник одного з департаментів НАПК Соломатіна Ганна.
А напередодні,14 листопада, вона звинуватила керівництво агентства у фальсифікації результатів перевірки е-декларацій чиновників і депутатів, зокрема, за вказівками з Адміністрації президента. Вона також повідомила про те, що передала відповідні матеріали до НАБУ.
На підставі отриманих матеріалів НАБУ розпочало розслідування за фактом отримання посадовими особами НАЗК неправомірної вигоди в особливо великих розмірах, поєднаного з вимаганням. Попередня правова кваліфікація - 4 ч. ст. 368 (одержання хабара) Кримінального кодексу України.