За рік НАЗК перевірило 91 декларацію із 1,5 млн – Соломатіна

Поділитися
За рік НАЗК перевірило 91 декларацію із 1,5 млн – Соломатіна Соломатіна заявила, що в АП їй пропонували співпрацю © НАЗК / Facebook
Вона вважає, що за таких умов роботу НАЗК потрібно припинити.

Із півтора мільйона декларацій, що знаходиться в системі Національного агентства із запобігання корупції, за рік було перевірено 91 декларацію Про це в інтерв'ю "Українській правді" повідомила керівник одного із департаментів НАЗК Ганна Соломатіна, яка напередодні заявила про фальсифікації результатів перевірки е-декларації чиновників.

"Якби перевірка декларацій відбувалася в електронному вигляді, це була б одна ситуація. А сьогодні все йде в ручному режимі. За таких умов роботу НАЗК потрібно припинити. Сенсу від такого агентства немає. За рік перевірено 91 декларацію. Загалом у системі півтора мільйони декларацій. Скільки часу їх будуть перевіряти?", - сказала Соломатіна.

За її словами, 90 декларацій, які перевіряють, здебільшого належать сільським головам, доходи яких незначні.

"Це замість того, щоб перевіряти топ-чиновників, у яких мільйоні доходи. Якби цей модуль (логічного арифметичного контролю) було прийнято, то перевірка цих декларацій відбувалася протягом 12-13 годин… Думаю, що це було вигідно пані Корчак, щоб це було в ручному режимі", - додала вона.

При цьому вона зауважила, що із восьми депутатів, щодо яких громадські організації зверталися із проханням провести перевірку декларацій, жодного запиту в жоден орган не направили. Тобто перевірку як таку не провели.

Також Соломатіна розповіла, що під час перевірки декларацій депутатів Борислава Розенблата, який є членом фракції БПП, та Володимира Бандурова із "Волі народу", надходили вказівки дати позитивні відгуки.

"Були вказівки з боку Корчак, щоб я переказала уповноваженій особі підготувати позитивні висновки по цих депутатах. Я відмовилася", - зауважила працівниця НАЗК.

При цьому вона додала, що двічі їздила в Адміністрацію президента, де їй пропонували співпрацю, однак вона відмовилась.

Нагадаємо, що 14 листопада директор департаменту фінансового контролю та моніторингу способу життя НАЗК Ганна Соломатіна звинуватила керівництво агентства у фальсифікації результатів перевірки е-декларацій чиновників і депутатів, зокрема, за вказівками з Адміністрації президента. Вона також повідомила про те, що передала відповідні матеріали до НАБУ.

На підставі отриманих матеріалів НАБУ розпочало розслідування за фактом отримання посадовими особами НАЗК неправомірної вигоди в особливо великих розмірах, поєднаного з вимаганням. Попередня правова кваліфікація - 4 ч. ст. 368 (одержання хабара) Кримінального кодексу України

Поділитися
Підготував/ла Ирина Знась
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі