Про це на cторінках Washington Post пише Едіт Ледерер, нагадуючи, що на непостійне членство в Радбезі цього року претендують п'ять кандидатів. І місць теж п'ять, тож усім може вистачити. Єдине, що потрібно Україні, Єгипту, Японії, Сенегалу і Уругваю, щоб тимчасово приєднатися до Ради Безпеки – це здобути підтримку двох третин із 193 країн-членів ООН. Таким чином, на думку автора, перемога кожної країни-претендента майже гарантована.
Міністр закордонних справ України Павло Клімкін цього тижня був у Нью-Йорку, щоб зустрітися з послами різних країн в ООН. Пресі він сказав, що відносини з Росією не будуть добросусідськими до тих пір, доки вона не поверне Крим і захоплені території Донбасу. Росія ж, за словами деяких дипломатів, веде тиху кампанію проти України, переконуючи послів у приватних розмовах у своїй версії подій. Попри це, Клімкін каже, що налаштований "оптимістично" щодо результатів голосування про тимчасове членство в Раді безпеки.
"Вибори до Ради безпеки мають особливе значення для нас, оскільки ми зараз чинимо опір агресії Росії. На сьогодні ми спостерігаємо абсолютно унікальну і безпрецедентну ситуацію, коли постійний член Радбезу став агресором проти України, ведучи гібридну війну", - сказав Клімкін.
В цей же час, Україна також виступає за обмеження права вето Росії чи його скасування. Оскільки Москва користується ним для того, щоб заблокувати усі рішення Ради безпеки ООН щодо конфлікту в Донбасі.
Нещодавно стало відомо, що за позбавлення Росії права вето в ООН виступили вже 67 країн. Україна на Генасамблеї ООН підніме питання про позбавлення Росії права вето в Раді Безпеки, раніше заявив президент Петро Порошенко. За його словами, цей крок не тільки зробить механізми Радбезу ООН більш ефективними, він поверне цим механізмам ефективність, оскільки зараз Радбез просто блокується і не в змозі виконувати свою роль.
Одне з останніх "гучних" застосувань права вето Росією сталося наприкінці липня. Росія заблокувала резолюцію про міжнародний трибунал для збитого "Боїнгу", ставши єдиною країною, яка проголосувала проти. Ще три країни (Китай, Венесуела і Ангола) утрималися.