Україна рішуче засуджує репресії проти білоруських журналістів

Поділитися
Україна рішуче засуджує репресії проти білоруських журналістів © Белсат
Співробітниць «Белсату» Катерину Андрєєву і Дарину Чульцову засудили за виконання професійних обов’язків.

Україна рішуче засуджує вирок журналісткам телеканалу «Белсат» Катерині Андрєєвій і Дарині Чульцовій, яких покарали двома роками колоній за виконання професійних обов’язків – стрім з акції пам’яті.

Справа журналістки TUT.by Катерини Борисевич нині розглядається у суді, її матеріал стосується вбивства силовиками мінчанина Романа Бондаренко, влада намагалась представити цей злочин як п’яний дебош.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба спільно з міністром культури та інформаційної політики Олександром Ткаченком висловили обурення подіями у сусідній країні, зокрема триваючими утисками та репресіями щодо працівників незалежних ЗМІ.

«Весь демократичний світ визнає засоби масової інформації четвертою владою та не втручається у їхню професійну діяльність. Наступ на свободу слова, життя та здоров’я журналістів у Республіці Білорусь відкрито порушує ці базові принципи», - наголосили міністри.

Зі свого боку Україна продовжує обстоювати демократичні цінності та свободу журналістської діяльності, і разом із міжнародним співтовариством засуджує наступ осіб, котрі узурпували владу в країні, на представників ЗМІ.

«Особливе занепокоєння викликає деструктивна діяльність Росії, яка з використанням своєї армії пропагандистів повністю узурпувала інформаційний простір Білорусі, позбавивши білорусів права на вільний доступ до різних джерел інформації», - підкреслили Ткаченко і Кулеба.

Нагадаємо, міліція затримала журналісток 15 листопада 2020 року. Тоді Андрєєва й Чульцова вели репортаж з місця загибелі білоруса Романа Бондаренка у Мінську. Як зазначив згодом керівник українського офісу «Белсат ТВ» Ілля Суздалєв, журналістки працювали віддалено, вони вели трансляцію з сусіднього будинку. 

Спочатку Андрєєва та Чульцова були засуджені до стандартного семиденного тримання під вартою за «участь у незаконних зборах». А потім проти них порушили кримінальну справу, звинувативши в «організації діяльності, яка грубо порушувала громадський порядок». 

Журналісткам інкримінували пряму трансляцію та, таким чином, координацію незаконної акції протесту, яка нібито перешкоджала руху громадського транспорту . Державне підприємство «Мінськтранс» оцінило свої збитки у понад 4 800 доларів.

Загалом у Білорусі в 2020 році засудили 162 журналісти і заарештували 26 медійників, з яких шістьох – двічі, а одного – тричі. Семеро заарештованих повідомляли про фізичне насильство з боку міліції, ще стільки ж потребували госпіталізації.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі