Сирійські повстанські угруповання, які повалили режим диктатора Башара Асада, повинні бути “розпущені”, щоб сформувати армію, заявив голова ключової групи “Хаят Тахрір аш-Шам” Абу Мохаммед аль-Джолані, оскільки нові лідери прагнуть консолідувати контроль над країною, повідомляє The Guardian.
За словами, аль-Джолані, бійці приєднаються до армії, яка підпорядковуватиметься Міністерству оборони.
“Всі будуть підкорятися закону”, - додав він, згідно з повідомленнями у Telegram-каналі угруповання.
Аль-Джолані також наголосив на необхідності єдності в багатоетнічній і багатоконфесійній країні.
На окремій зустрічі з британською делегацією аль-Джолані також заявив, що міжнародні санкції проти Дамаска повинні бути скасовані, щоб біженці, яких змусила переселитися війна, могли повернутися у свою країну.
Після падіння режиму Асада низка країн, включаючи Велику Британію, Німеччину, Францію, Італію, Швецію та Норвегію, заявили, що призупиняють розгляд заяв від сирійців про надання притулку, попри відсутність ясності відносно того, що чекає на Сирію в майбутньому.
США та ЄС запровадили широкі санкції проти режиму Асада, включаючи заборону на продаж зброї Сирії та імпорт нафти з цієї країни, а також заборону на інвестиції в сирійську нафтову промисловість. Тепер падіння Асада поставило західні країни перед дилемою, як поводитися з “Хаят Тахрір аш-Шам” — угрупованням, яке раніше було союзником “Аль-Каїди” і визнане в США терористичною організацією.
Нова глава зовнішньополітичного відомства ЄС Кая Каллас заявила, що Союз повинен розглянути можливість послабити санкції проти Сирії, якщо нове керівництво країни зробить “позитивні кроки” для створення інклюзивного уряду і поваги до прав людини. За словами Каллас, групу будуть “оцінювати” за її діями.
Про геополітичні наслідки ситуації в Сирії — читайте у статті члена експертної ради Центру громадянських свобод В'ячеслава Ліхачова “Падіння режиму Асада може масштабно вплинути на Україну. Як саме?”.