Угорщина закликає до обговорення впливу санкцій ЄС проти Росії

Поділитися
Угорщина закликає до обговорення впливу санкцій ЄС проти Росії
На думку Угорщини, потрібно оцінити вплив антиросійських санкцій на країни ЄС.

Лідери ЄС і Єврокомісія повинні оцінити вплив санкцій проти Росії на окремі країни блоку, особливо в контексті енергетичної кризи, вважає головний радник прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана Балаш Орбан. Про це повідомляє Euractiv.

«Санкції раціональні, якщо вони шкодять Росії більше, ніж Європі, але це не повинно бути автоматизмом. Лідери ЄС повинні сісти за стіл переговорів, Єврокомісія повинна провести аналіз наслідків санкцій», - сказав Балаш Орбан.

Минулого тижня країни ЄС погодили компромісний дев'ятий пакет санкцій проти Росії, який уже назвали найслабшим з усіх раундів обмежень проти РФ до цього часу.

Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан раніше закликав ЄС скасувати всі санкції проти Росії, а його офіційні особи посилалися на залежність Угорщини від російських енергоносіїв для підтримки більш тісних зв'язків з Москвою.

Результати суперечливих національних консультацій в Угорщині, що досі тривають, в ході яких угорський уряд запитав громадян, чи згодні вони з опозицією уряду до антиросійських санкцій ЄС, очікуються в січні, підтвердив помічник Орбана. 

«Перш ніж узгодити 10-й або 11-й пакет, ми повинні сісти і серйозно обговорити наслідки санкцій», – сказав Балаш Орбан, додавши, що це має бути зроблено до наступного саміту ЄС.

Очікується, що європейські лідери знову зберуться на початку лютого на позачерговий саміт ЄС в Брюсселі, щоб обговорити питання міграції на тлі зростання кількості шукачів притулку.

«Енергетика для нас є забороненою зоною», - сказав головний радник Орбана, додавши, що Угорщина буде вимагати подальших відступів у тих сферах, де «санкції завдають Європі більшої шкоди, ніж Росії».

Минулого тижня Угорщина також заблокувала внесення трьох російських чиновників до списку санкцій ЄС, включаючи міністра енергетики РФ.

Відповідаючи на запитання про обґрунтування такого кроку, головний радник Орбана сказав, що це було б «просто неприйнятно з точки зору угорської енергетичної безпеки».

«Ми ведемо з ним переговори щодо угорської енергетики, тож як ми можемо внести його до списку санкцій?», - заявив радник Орбана.

Війна Росії проти України призвела до того, що польський та угорський уряди, які раніше були близькими союзниками, пішли різними шляхами. Варшава була одним з найсильніших союзників і захисників Києва, часто критикуючи прагнення Будапешта підтримувати відносини з Москвою і його опозицію до деяких санкцій ЄС.

«Після початку війни був період охолодження, але ми докладаємо багато зусиль для відновлення співпраці», - сказав Балаш Орбан, відповідаючи на запитання про розчарування Польщі.

Прем'єр-міністри країн Вишеградської четвірки - Польщі, Чехії, Словаччини та Угорщини, зустрілися минулого місяця, щоб підкреслити спільні зв'язки на тлі напруги після того, як в регіональному блоці з'явилися лінії розлому через підхід Угорщини до війни РФ проти України. Мета Вишеградської четвірки - представляти Центральну Європу, не змінилася, сказав головний радник Орбана.

Відверто проросійські жести Угорщини викликають запитання: чому ЄС, зрештою, не вижене «троянського коня» Кремля? На жаль, виключити країну-члена зі складу ЄС неможливо. Та в Євросоюзу є й інші інструменти. Про те, як Брюссель може вплинути на Будапешт, читайте у статті Дмитра Шульги «Угорська проблема Європи».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі