ЄС запровадив дев'ятий пакет санкцій проти РФ

Поділитися
У відповідь на те, що після маніпуляцій із зерном Путін вирішив використати для терору українців атаки на енергетичну інфраструктуру в холодну пору року.

Рада Європейського Союзу 16 грудня запровадила дев'ятий пакет санкцій, спрямованих на посилення тиску на Росію у зв'язку із розв'язаною росіянами війною проти України, повідомляється на сайті Ради ЄС.

«Після продуктів харчування Путін тепер використовує як зброю зиму, навмисно позбавляючи мільйони українців води, електрики та опалення. Європейський Союз відповідає на цю ескалацію та військовий злочин нашим дев'ятим пакетом жорстких санкцій. Ми продовжимо спрямовувати санкції проти економіки та проти тих, хто сприяє цій жорстокій війні», - заявив високий представник із закордонних справ та політики безпеки Жозеп Боррель.

Дев'ятий пакет санкцій ЄС проти РФ передбачає:

  • Нові заходи експортного контролю та обмеження на товари та технології подвійного призначення, а також товари та технології, які можуть сприяти технологічному вдосконаленню російського сектору оборони та безпеки. Список підсанкціонних суб'єктів, пов'язаних із військово-промисловим комплексом Росії, розширили на 168. Це забезпечить неможливість вільної торгівлі ключовими хімікатами, приладами нічного бачення та радіонавігації, електронікою та IT-компонентами, які можуть бути використані російською військовою машиною. Щоб уникнути обходу санкцій, до списку також включені деякі контрольовані Росією організації, які базуються в незаконно анексованому Криму. Розширюється заборона на експорт товарів та технологій, пов'язаних з авіаційною та космічною промисловістю, включаючи авіаційні двигуни та їх частини. Ця заборона буде поширюватися як на пілотовані, так і на безпілотні літальні апарати, тобто відтепер буде заборонено прямий експорт двигунів для безпілотників до Росії та будь-якої третьої країни, яка може постачати безпілотники до Росії.
  • Заморожування Євросоюзом активів ще двох російських банків та долучення Російського банку регіонального розвитку до списку російських державних чи контрольованих організацій, на які поширюється повна заборона проведення операцій.
  • Зупинення ліцензій на мовлення ще чотирьох російських ЗМІ: НТВ/НТВ Мир, Росія 1, РЕН ТВ та Перший канал. «Ці ЗМІ знаходяться під постійним прямим чи непрямим контролем керівництва РФ і використовуються для дезінформації та військової пропаганди, які легітимізують агресію Росії та підривають підтримку України», - йдеться на сайті Ради ЄС. Відповідно до Хартії основних прав, ці заходи не завадять цим ЗМІ та їхнім співробітникам здійснювати в ЄС діяльність, відмінну від мовлення, наприклад, проводити дослідження та брати інтерв'ю.
  • Заборона на консультаційні послуги. Забороняється надання в ЄС послуг з реклами, маркетингових досліджень та опитувань громадської думки, а також послуг з тестування продукції та технічної інспекції у Російській Федерації.
  • Розширення заборони на нові інвестиції в російський енергетичний сектор, додаткова заборона нових інвестицій у російський гірничодобувний сектор, за винятком гірничодобувної та кар'єрної діяльності з використанням деяких критично важливих видів сировини.
  • Заборона громадянам ЄС обіймати будь-які посади у керівних органах всіх російських державних чи контрольованих державою юридичних осіб, організацій чи органів, розташованих у Росії.
  • Розширення списку індивідуальних санкцій проти фізичних та юридичних осіб РФ.

Зазначається, що санкції не торкаються торгівлі сільськогосподарською та харчовою продукцією, включаючи пшеницю та добрива, між третіми країнами та Росією. При цьому дозволено розморожувати активи та надавати кошти та економічні ресурси певним особам, які відіграють значну роль у міжнародній торгівлі сільськогосподарською та продовольчою продукцією, включаючи пшеницю та добрива.

"Перед обличчям агресивної війни Росії ЄС рішуче виступає на боці України та її народу і непохитно підтримує незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України в межах її міжнародно визнаних кордонів", - запевняють у Раді ЄС.

Що буде з війною в Україні? Хто і що здатне вплинути на її перебіг? Які війни найближчими роками чекають на світ і як планета житиме після них? Про це Інна Ведернікова поговорила з військовим аналітиком Агілем Рустамзаде в інтерв'ю «Світ покінчить з Росією та Іраном. Ми це побачимо у перспективі від кількох місяців до року».

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі