Недавня серія авіаударів Ізраїлю по сектору Газа може бути військовим злочином, заявила в четвер верховна комісарка ООН з прав людини, додавши, що вона не бачила жодних доказів того, що атаковані будівлі використовувалися у військових цілях, передає агентство AFP.
Виступаючи на спеціальній сесії Ради з прав людини ООН, Мішель Бачелет висловила глибоку стурбованість з приводу спалаху насильства між ізраїльтянами та палестинцями на початку травня.
«Хоча Ізраїль прийняв ряд запобіжних заходів, таких як завчасне попередження про атаки, в деяких випадках удари з повітря в таких густонаселених районах привели до високого рівня жертв і поранень серед цивільного населення, а також до повсюдного руйнування цивільної інфраструктури», - заявила Верховна комісарка з прав людини. «У разі визнання невибіркового й непропорційного впливу на цивільних осіб та цивільні об'єкти такі напади можуть являти собою військові злочини».
До укладення перемир'я в минулу п'ятницю в результаті ударів ізраїльської авіації та артилерійського обстрілу Гази загинуло 253 палестинців, в тому числі 66 дітей, і було поранено понад 1900 осіб за 11 днів конфлікту, розповіли в секторі Газа.
За словами медиків, обстріли з Гази забрали 12 життів в Ізраїлі, в тому числі одну дитину та ізраїльського підлітка арабського походження. В Ізраїлі близько 357 осіб отримали поранення.
Бачелет закликала «ХАМАС і всі збройні групи утримуватися від невибіркового застосування ракет і мінометів, за яке повинні вирішувати завдання».
«Немає сумнівів у тому, що Ізраїль має право захищати своїх громадян і жителів», - сказала вона. «Однак у палестинців теж є права. Такі ж права».
Глава ООН з прав людини підкреслила масштаби руйнувань в Газі.
«Не дивлячись на те, що напади Ізраїлю, як повідомляється, були націлені на членів збройних груп і їх військову інфраструктуру, ізраїльські напади привели до численних жертв і поранень серед цивільного населення, а також до великомасштабних руйнувань і пошкодження цивільних об'єктів», - сказала вона.
Бачелет зазначила, що постраждали урядові будівлі, житлові будинки, міжнародні гуманітарні організації, медичні установи та офіси ЗМІ.
«Не дивлячись на заяви Ізраїлю про те, що в багатьох з цих будівель розміщувалися збройні групи або вони використовувалися у військових цілях, ми не побачили доказів цього», - сказала вона.
Рада, що складається з 47 членів, обговорював проєкт резолюції про початок широкого міжнародного розслідування порушень, пов'язаних з останніми спалахами насильства в Газі, а також «систематичних» порушень на палестинських територіях і всередині Ізраїлю.
Про причини нової ескалації і її наслідки, чи переросте вона в повноцінну війну, читайте в статті Олександра Хребта «Тисяча і один ракетний удар» у ZN.UA.