У ЗМІ просочилася внутрішній документ прем'єра Британії про деталі угоди щодо Brexit

Поділитися
У ЗМІ просочилася внутрішній документ прем'єра Британії про деталі угоди щодо Brexit Фото: Twitter/@ BorisJohnson
Всього на переговори по цій угоді пішло більше чотирьох років

За тиждень до закінчення перехідного періоду Британія та Євросоюз домовилися про торгівлю після Brexit. У четвер в розпорядження агентства Bloomberg потрапив внутрішній документ уряду Бориса Джонсона, в якому описувалася перемога в переговорах після тривалих і важких торгів.

У документі йдеться про те, що Британія перемогла Євросоюз по 28 пунктам, звела питання до компромісу у 26 питаннях і поступилася лише 11. Однак Bloomberg підкреслив, що за деякими пунктами заява британського уряду про «перемогу» не корелює з досягнутим в порівнянні з початковою переговорною позицією.

Основні пункти угоди:

  • Британія не отримає пільги для свого фінансового сектора, який становить 7% економіки королівства. Такі пільги, наприклад, Британія отримала в торговельну угоду з Японією.
  • Митами ЄС не буде обкладатися тільки продукція, а то й понад 40% її вартості вироблено поза Великої Британії та ЄС. Це дуже важливо для британського автопрому.
  • Євросоюз не стає автоматично визнавати британські професійні стандарти у сфері послуг. Тепер британським архітекторам, бухгалтерам або консультантам буде влаштуватися на роботу в ЄС.
  • Євросоюз не визнає британську сертифікацію продуктів.
  • По зонах рибальства, які мало не стали причиною зриву переговорів та виходу Британії з ЄС без угоди, досягнутий складний, але компроміс. Рибалки з ЄС отримали доступ до британських вод на 5,5 років. Однак Лондон тепер має право закрити свої води, якщо сторони не узгодять щорічні квоти вилову.

Головний економіст JPMorgan Chase по Великій Британії Малкольм Бар вже назвав угоду переможною.

«Євросоюз отримав угоду, в якій зберегли майже всі переваги торгівлі з Британією, в поєднанні з можливістю виключити колишні переваги партнера за допомогою регулювання», - сказав він.

ЄС і Британія торгувалися до останнього і Лондон не зміг отримати всі бажані преференції. Але, за оцінками аналітиків, наявність угоди все одно краще, ніж його відсутність. Другий варіант повернув би ЄС і Велику Британію до стандартного механізму мит СОТ і хаосу виходу без угоди.

Всього на переговори по цій угоді пішло понад чотири роки.

У 2016 році прихильники Brexit перемогли у Великій Британії за результатами референдуму про збереження членства країни в Євросоюзі. Так, за вихід їх ЄС проголосували 51,9% (17 410 742 особи), тоді як за збереження членства - 48,1%. (16 141 241 особа). При цьому Шотландія, Північна Ірландія і Гібралтар проголосували за те, щоб залишатися в ЄС.

Поділитися
Дивіться спецтему: Brexit
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі