Однак, король Йорданії Абдалла II, вірогідно, мав рацію, коли говорив, що Володимиру Путіну доведеться шукати політичне рішення для Сирії якомога скоріше. Інакше Росія ризикує, що "її знову зганьбить підопічний, який, здається, відбився від рук".
Про це на сторінках Newsweek пишуть політолог корпорації RAND Колін Кларк і колишній посол США в Казахстані і Грузії Вільям Кортні.
Коли "Ісламська держава" остаточно зазнає поразки в місті Ракка, Росія навряд чи захоче лишитися єдиною великою державою, яка бере пряму участь у конфлікті. У Москви недостатньо сил, легітимності і підтримки, щоб керувати міжнародним мирним процесом самотужки. Вона налаштувала проти себе сунітів, підтримавши шиїтські сили Асада, Ірану і "Хезболли". До того ж вона не може витратити величезні кошти на відбудову зруйнованої війною Сирії.
"Таким чином, у Заходу є певні козирі. Він може дати Москві зрозуміти, що ціна спільного управління відновленим Женевським процесом - змусити Асада віддати абсолютно всю хімічну зброю, а також дотримуватися перемир'я, про яке сторони домовляться в ході переговорів. Це стане прелюдіє до політичного врегулювання", - пишуть експерти.
Вони нагадують, що під час візиту Держсекретаря США Рекса Тіллерсона в Росію міністр закордонних справ Сергій Лавров запевняв, що його країна робить все, що можливо, щоб натиснути на сирійську владу. На думку авторів, це може вказувати на відчуття вразливості у Росії перед тиском Заходу, який добивається повної ліквідації хімічної зброї Асада. Лавров після зустрічі з Тіллерсоном запевнив, що Росія "має намір завершити роботу" над цим.
"Москва добилася тактичного успіху в Сирії, але без західної і регіональної допомоги у досягненні політичного врегулювання, її довгострокові стратегічні інтереси можуть постати перед серйозним ризинок. І громадянська війна в Сирії продовжиться", - йдеться в статті.
Нагадаємо, 7 квітня в совенных кораблів США були випущені 59 ракет по авіабазі урядових військ Сирії у провінції Хомс. Ракетний удар є відповіддю на хімічну атаку в сирійській провінції Ідліб.
4 квітня сирійської провінції Ідліб, яку контролюють повстанці, сирійська армія провела атаки за допомогою газу, які призвели до смерті 72 осіб, у тому числі 11 дітей. Близько 400 людей отримали поранення, зокрема, хімічні опіки очей та дихальних шляхів. Правозахисні організації стверджують, що для атак армія Асада використовувала заборонену хімічну зброю, від використання якого раніше публічно відмовилася.
Читайте про політичні наслідки американської акції в Сирії в статті Олексія Коваля "Трамп пориває з доктриною невтручання" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".