Дослідники прийшли до такого висновку після біохімічного аналізу зразків тканин трьох жертв хімічної атаки у Хан-Шейхуні.
Після вивчення зразків сімох постраждалих, які вижили і проходять курс реабілітації, також був виявлений зарин або його аналог.
Крім того, міністр закордонних справ Франції Жан Марк-Еро повідомив про наміри Парижа оприлюднити докази причетності режиму Башара Асада до хімічної атаки в Ідлібі.
"Розслідування ведеться французькою розвідкою і спецслужбами Найближчим часом ми представимо докази причетності режиму до атак Це питання днів", - цитує міністра Reuters.
Нагадаємо, 7 квітня в совенных кораблів США були випущені 59 ракет по авіабазі урядових військ Сирії у провінції Хомс. Ракетний удар є відповіддю на хімічну атаку в сирійській провінції Ідліб.
4 квітня сирійської провінції Ідліб, яку контролюють повстанці, сирійська армія провела атаки за допомогою газу, які призвели до смерті 72 осіб, у тому числі 11 дітей. Близько 400 людей отримали поранення, зокрема, хімічні опіки очей та дихальних шляхів. Правозахисні організації стверджують, що для атак армія Асада використовувала заборонену хімічну зброю, від використання якого раніше публічно відмовилася.
Читайте про політичні наслідки американської акції в Сирії в статті Олексія Коваля "Трамп пориває з доктриною невтручання" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".