У Заходу немає можливості протистояти мілітаризації Росії – Newsweek

Поділитися
У Заходу немає можливості протистояти мілітаризації Росії – Newsweek Росія мобілізується через вигадані страхи. © znak.com
Залишається лише стежити, як сама Москва буде ставитися до своїх військових програм і напрямку в зовнішній політиці.

Перед самітом 3 у Варшаві напруга між союзниками і Росією посилюється. На порядку денному саміту довжелезний список проблем, включно з розширенням Альянсу, системами ПРО, розміщення військ і зброї на території країн-учасниць зі Східної Європи і партнерство з такими країнами, як Грузія. В цей же час, Альянс почав навчання "Анакодна 2016", які стали найбільш масштабними з часів Холодної війни.

Російська влада відреагувала на все це гучними заявами і погрозами "відповісти" на активність НАТО. Зокрема, президент Володимир Путін заявив, що Румунія стане мішенню для російської ядерної зброї через розміщення на її території системи ПРО. Кремль оголосив про нові випробування ракет "Булава", відправку атомної субмарини в Середземне море і масштабні навчання "Кавказ 2016".

Але всі ці заходи – це лише "вершина айсбергу" намірів влади Росії. І всі ці дії не так відповідь на дії НАТО, як те, що Москва збиралася зробили в будь-якому випадку. Про це на сторінках Newsweek пише експерт Chatham House Ендрю Моноган.

Він зауважує, що Москва зараз переживає період змін, в ході якого вона здійснює низку термінових заходів, щоб поставити Росію на "військову колію". Зокрема, йдеться про державну мобілізацію. І щоб зрозуміти причини і траєкторію цих змін варто відійти і подивитися на більш широку стратегічну картинку. На думку автора, нинішня поведінка Росії обумовлена змінами, до яких вдався Кремль після війни з Грузію в 2008 році і "Арабської весни". Кремль змінив свою політику і зосередив свою увагу на тому, щоб вдихнути нове життя у оборонну промисловість і армію. В 2010 році він започаткував програму на 640 мільярдів євро, метою якою було пере форматувати і переозброїти Збройні сили РФ.

Автор також звертає увагу на те, що впродовж останніх п'яти років армія і сили внутрішньої безпеки почали частіше проводити дуже масштабні маневри, метою яких було випробувати нові підходи в силовому блоці на практиці.

На думку автора, з одного боку така поведінка Москви відображає її занепокоєння, чи зможе вона зберегти безпеку в середовищі, яке дедалі більше стає нестабільним. З точки зору Кремля, Росія оточена кризами: на заході триває війна в Україні, а тим часом на сході зростає напруга в Південно-Китайському морі. Крім того, на російську територію можуть поширитися терористичні ісламські рухи з Близького Сходу. Також Москва звинувачує США в "організації" кольорових революцій не лише на пострадянському просторі, а й на російській території. Також російська влада переконана, що в 21-му столітті головні світові держави почнуть змагатися за ресурси в Євразії.

Читайте також: Танки Росії в Донбасі доводять її вторгнення в Україну – National Interest

На думку автора, Захід і НАТО не має можливості протистояти чи вгамувати такі радикальні настрої і спричинені ними зміни в Росії. По-перше тому, що вони розглядають це як внутрішні російські справи, а по-друге, тому що заспокоєння Москви надто дорого коштуватиме Заходу, оскільки вона вимагає розформувати НАТО. Тож все, що залишається – це стежити за тим, що ці зміни будуть означати для самої Росії впродовж найближчих років.

Нещодавно в центрі Atlantic Council колишній головнокомандувач сил НАТО в Європі Філіп Брідлав пояснював, що Путін хоче позбутися НАТО і ЄС, щоб отримати все, що заманеться. Водночас він радить Альянсу не зачиняти двері перед Москвою і налагодити надійний прямий зв'язок з Росією.

Тим часом, видання Gazeta Wyborcza писало, що параноя Росії посилюється на тлі навчань НАТО. Російські чиновники наполягають, що не Росія готується до нападу на сусідів, а вони самі планують вторгнутися на російську територію. А тим, хто сумнівається в цьому, "треба перевіритися в лікаря".

Related video

Раніше Глава МЗС Польщі закликав НАТО до реальних дій у Східній Європі. За його словами, рішення США про розміщення танкової бригади в країнах Центральної і Східної Європи - це важливий крок на шляху до зміцнення безпеки регіону та всього континенту. Ващиковський пише, що мета цих заходів полягає не в тому, щоб провокувати будь-яку іншу державу, а в тому, щоб обмежити ризик конфлікту.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 1
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Frequent Guest
23 Лютого 2022, 10:33
за "даними" Reuters роїсся вже 100-500 разів повинна була почати повномаштабне вторгнення.
Відповісти Цитувати Поскаржитись
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі