Про це на сторінках Gazeta Wyborcza пише оглядач Вацлав Радзівінович, додаючи, що в такому дусі навчання Альянсу прокоментував аж цілий російський генерал Ігор Конашенков, який в міністерстві оборони РФ обіймає посаду прес-секретаря. Він підготував офіційне комюніке, в якому "викрив русофобську істерію Заходу".
"З могил повстали пенсіонери Холодної війни, такі як Майкл МакФоул (колишній посол США в Росії), Віктор Аш (колишній посол США в Польщі) чи Веслі Кларк (екс-командувач сил НАТО в Європі). Вони виголошують параноїдальні гасла про відродження імперії зла і рахують, скільки годин НАТО протримається, перш ніж Росія його розгромить", - пише генерал.
А далі, як пише російський військовий, у Варшаві відбудеться "спектакль під назвою саміт НАТО", на якому Польщі і країнам Балтії пообіцяють розміщення військ для стримування Росії. Але, на його думку, все обмежиться лише "спектаклем", після якого країни Альянсу "збільшать військові бюджети, наповнюючи кишені бюрократів і посилюючи тиск на платників податків".
"Finita la commedia!"" - такими словами завершує своє комюніке російський військовий.
Оглядач додає, що з точки зору Москви, сильним членам НАТО, таким як США і Німеччина, "русофобська історія" не потрібна. Але Вашингтон нібито йде на поводу настроїв, які панують у Варшаві, Вільнюсі, Ризі і Таллінні. Російський сенатор Франц Клінцевич прокоментував одній з російських газет, що країни Балтії і Польща "готують масштабну атаку" проти Росії. А його колега з Думи Анрій Краснов порадив всім, хто вважає Росію загрозою для НАТО, а не навпаки, "перевіритися у лікаря".
"Кого це депутат Краснов відправив до психіатрії? Може свого президента, оскільки Володимир Путін якось погрожував відправкою армії у Вільнюс, Варшаву і Бухарес. Хоча ми дізналися про це з уст третіх осіб. Однак на "перевірку" також, напевне, піде "третя людина в країні" Валентина Матвієнко. Голова російського сенату кілька днів тому заявила, що Росія буде "захищати" співвітчизників у Литві, Естонії і Білорусі. Вона пригрозила членам НАТО і нейтральній Білорусі тим, що Москва готова повторити на їхній території те, що зробила з Кримом і Донбасом, де також "захищала своїх". Маячня? А якщо ні?" - пише Радзівінович.
На нинішніх навчання "Анаконда-2016" одним із сценаріїв також буде протидія "гібридній" війні. Зокрема, військові НАТО і союзників візьмуть до уваги елементи ведення війни, які спостерігалися в останніх конфліктах, включаючи війну в Україні.
Раніше Глава МЗС Польщі закликав НАТО до реальних дій у Східній Європі. За його словами, рішення США про розміщення танкової бригади в країнах Центральної і Східної Європи - це важливий крок на шляху до зміцнення безпеки регіону та всього континенту. Ващиковський пише, що мета цих заходів полягає не в тому, щоб провокувати будь-яку іншу державу, а в тому, щоб обмежити ризик конфлікту.