У Європарламенті озвучили терміни початку процедури схвалення Brexit

Поділитися
У Європарламенті озвучили терміни початку процедури схвалення Brexit Початок процедури схвалення угоди стане важливим сигналом © Flickr/European Parliament
Передача угоди до Європарламенту планується таким чином, щоб депутати могли завершити ратифікацію до 29 березня.

Поки у Великій Британії йдуть баталії навколо угоди щодо Brexit, а Німеччина навіть пропонує уряду Мей провести ще один референдум, Європейський парламент планує наступного тижня почати процедуру схвалення угоди, щодо якої домовилися Лондон і Брюссель, повідомляє інформаційне агентство Reuters.

"Сподіваємося, що наприкінці січня ми почнемо нашу процедуру", - заявила депутат парламенту Данута Гебнер, маючи на увазі процедуру схвалення угоди, необхідну для вступу її у силу. Гебнер додала, що чекає передачі угоди щодо Brexit до Європейського парламенту найближчим часом, щоб депутати могли завершити ратифікацію до 29 березня.

Гі Верхофстадт, представник парламенту з Brexit, заявив на сесії у вівторок, що початок процедури схвалення угоди стане важливим сигналом.

"Це означає, що перегляд угоди про вихід вже неможливий. Якщо повторні переговори і можуть мати місце, то вони будуть стосуватися політичної декларації, у якій ми не маємо нічого проти глибоких майбутніх відносин між ЄС та Великою Британією", - сказав він.

Напередодні прем'єр-міністр Тереза Мей представила "план Б" за Brexit. Його суть полягає у відновленні переговорів з Брюсселем щодо прикордонного контролю між Північною Ірландією і Республікою Ірландія. "План Б" спрямований на отримання підтримки у парламенту, який 15 січня на голосуванні не затвердив досягнуту її урядом угоду про вихід.

Раніше повідомлялося, що парламент Великої Британії не підтримав план виходу країни з ЄС, запропонований урядом прем'єр-міністра Терези Мей. При цьому депутати ініціювали голосування за вотум недовіри уряду, однак Терезі Мей вдалося заручитися підтримкою консерваторів і продовжити очолювати уряд.

Парламентське голосування за угоду про Brexit мало відбутися в грудні, проте Мей перенесла його на невизначений строк з метою одержання додаткових гарантій від ЄС щодо "страхувальної" схеми щодо ірландського кордону. Така схема фактично унеможливлює вихід Північної Ірландії з митного союзу ЄС. При цьому вона є тимчасовою. Однак Євросоюз офіційно відмовив Мей в повторних переговорах щодо Brexit. Ще 19 грудня Єврокомісія ухвалила план заходів у разі виходу Великої Британії з ЄС без угоди.

Детальніше про наслідки Brexit для уряду Терези Мей читайте в матеріалі Олексія Коваля "Безвихідний вихід" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі