Всесвітня організація охорони здоров'я закликає не відмовлятися від вакцини AstraZeneca за того, що вона може бути менш ефективною в боротьбі з південноафриканським штамом коронавируса, заявила головний науковий співробітник ВООЗ Сумья Свамінатан під час брифінгу, який транслювався в Твіттері.
"Було невелике дослідження, яке вказує на низьку ефективність вакцини, і воно говорить нам, що потрібно більше даних", - заявила Свамінатан.
Media briefing on #COVID19 with @DrTedros https://t.co/NZKuARdHIP
- World Health Organization (WHO) (@WHO) February 8, 2021
Вона додала, що вакцина від коронавируса AstraZeneca знижує рівень важких випадків захворювання і скорочує число госпіталізацій.
"Наше головне завдання в рамках боротьби з пандемією полягає в тому, щоб знизити смертність і скоротити захворюваність", - підкреслила чиновниця.
Нагадаємо: за станом на вечір 8 лютого під світі з початку пандемії цілому зафіксовано 106,933,807 випадків коронавируса, зокрема 2,333,900 летальних.
При цьому число осіб, вже одужали від хвороби, становить 78,698,559 осіб.
Україна домовилася про постачання вакцин проти коронавируса виробництва Pfizer, Sinovac, AstraZeneсa і Novavах, заявив президент Володимир Зеленський під час виступу на форумі "Україна 30 коронавірус: виклики і відповіді". Він також розповів скільки населення планується вакцинувати в цьому році і в першій половині наступного року.
"Ми домовилися про постачання в Україну вакцини від кампаній Pfizer, Sinovac, AstraZeneсa і Novavах. Перший етап вакцинації почнеться вже в цьому місяці. Першими вакцину отримають наші медики, військові і нацгвардейці", - заявив Зеленський.
За його словами, зараз в Україні пріоритетом в боротьбі з коронавірусів є вакцинація. Президент нагадав, що вже розроблено її дорожню карту для забезпечення належного та рівного доступу до вакцини для всіх жителів України.
"Її головним завданням є охоплення як мінімум половини населення України протягом 2021 і початку 2022 року", - заявив президент.