У Південній Африці призупинили вакцинацію препаратом від AstraZeneca

Поділитися
У Південній Африці призупинили вакцинацію препаратом від AstraZeneca Вакцинацію препаратом від AstraZeneca призупинили в Південній Африці © depositphotos/alexraths
Ефективність вакцини проти нового штаму коронавірусу вивилася низькою.

У Південній Африці тимчасово зупинили вакцинацію препаратом від компанії AstraZeneca після того, як дослідження показало, що він забезпечує обмежений захист проти штаму нового коронавірусу, який був знайдений тут, повідомляє CNN.

Міністр охорони здоров'я Південної Африки Звелі Мкхізе на брифінгу заявив про те, що уряд буде чекати рекомендацій вчених щодо того, як краще вчинити з вакциною. Він також додав, що найближчим часом уряд запропонує вакцини, вироблені компаніями Johnson & Johnson і Pfizer.

За попередніми даними, дві дози вакцини від AstraZeneca забезпечують лише «мінімальний захист» від легкої і середньої тяжкості перебігу COVID-19, викликаної штамом коронавірусу, який був вперше виявлений в Південній Африці. У дослідженні, результати якого ще не були опубліковані, взяли участь дві тисячі добровольців, середній вік яких становив 31 рік. Половина з них отримала вакцину, а друга - ні. При цьому, ефективність вакцини проти тяжкого перебігу захворювання, госпіталізації і смерті не оцінювалася.

У AstraZeneca заявили про те, що впевнені, що вакцина все ще захищає від тяжкого перебігу захворювання, викликаного штамом B.1.351, особливо після восьми - 12 тижнів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Нову мутацію коронавірусу виявили у ПАР на початку січня. Цей штам відрізняється швидшим поширенням між людьми. Такі самі властивості й у зафіксованого у Британії варіанту.

Більшість мутацій у вірусів є цілком безпечними, або ж навіть можуть знищити носія. Однак є й такі, що роблять вірус більш небезпечним або стійким до дії вакцин. Нині відомо, що мутацій коронавірусу, виявлених у Британії, Бразилії і ПАР, це не стосується. Однак майбутні мутації COVID-19 можуть ускладнити процес вакцинації.

Поділитися
Дивіться спецтему: Коронавірус у світі
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі