У ВООЗ розповіли, чи доведеться повністю забороняти подорожі через штам "Омікрон"

Поділитися
Наразі єдина рекомендація - збільшити кількість тестувань для швидкого виявлення хвороби. 

Обмеження міжнародного сполучення через поширення нового варіанту ковіду є важким тягарем для людей, який може позбавити їх джерел доходу, заявили у ВООЗ. Тому забороняти подорожі та перельоти загалом для стримування штаму "Омікрон" в організації не вважають вдалим рішенням. 

До того ж заборони на поїздки в країнах можуть призвести до того, що держави перестануть ділитися інформацією про епідеміологічні дані. 

Тому в ВООЗ рекомендують робити тест на коронавірус: і перед поїздкою в іншу країну, і після прибуття туристів додому. Якщо він підтвердить інфікування, людину слід буде відправити на карантин.

Запроваджувати такі заходи потрібно лише після того, як будуть ретельно вивчені ризики поширення нового варіанту ковіду, а також можливості системи охорони здоров'я у країнах. 

"Усі заходи мають бути співмірні з ризиком, обмежені за часом і застосовуватися з урахуванням гідності мандрівників, прав людини та основних свобод", — йдеться у повідомленні.

Штам "Омікрон", названий ВООЗ "варіантом, що викликає занепокоєння", потенційно заразніший, ніж його попередники, хоча експерти ще не знають, чи викличе він більш-менш серйозний COVID-19 у порівнянні з іншими штамами. "Омікрон" був уперше виявлений у Південній Африці, а потім у Бельгії, Ботсвані, Ізраїлі та Гонконгу.

Поділитися
Дивіться спецтему: Коронавірус у світі
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі