Мутований штам коронавірусу "Дельта", випадки якого вперше зафіксували в Індії, виявили станом на 18 серпня вже у 148 країнах та територіях. Про це у своєму епідеміологічному бюлетені повідомляє ВООЗ.
Тим часом "Альфу", перші випадки якого виявили в Британії, зафіксували вже в 190 країнах та територіях, "Бету" з Південної Африки — у 138, а штам "Гамма" з Бразилії — у 82.
В організації також розповіли, що протягом останніх двох місяців зростала кількість нових заражень на ковід. А минулого тижня у світі усього виявили 4 444 632 хворих.
У ВООЗ пояснюють, що такій тенденції сприяє, перш за все, зростання числа хворих у регіоні Тихого океану, а також в Північній та Південній Америках. Там на 14% та 8% відповідно зріс рівень захворюваності.
Протягом останнього тижня у світі від ускладнень коронавірусу померло 66 506 людей.
Катарські вчені переконують, що Moderna ефективніша у випадку зі штамом "Дельта", ніж Pfizer. Проте смертельних випадків через цей штам не виявлено після щеплення обома вакцинами.
Національна служба охорони здоров'я (NHS) Англії повідомила, що вакцини проти коронавірусу від Pfizer-BioNTech та AstraZeneсa в більш ніж 90% випадках здатні запобігти зараженню новим штамом вірусу "Дельта".
Детальніше про те, чи готова Україна до нової хвилі коронавірусу; чому охоплення вакцинацією літніх людей і лікарів досі залишається досить низьким; чи потрібно вакцинуватися українцям, які вже перехворіли й мають антитіла; про правила комбінації вакцин від різних виробників і тому, чи безпечно робити щеплення від коронавірусу дітям і вагітним, а також про те, що загрожує країні через зниження активності вакцинації від інших захворювань, читайте в інтерв'ю Алли Котляр з Федором Лапієм.