За словами очевидців, повідомляє Reuters, в понеділок в більшій частині Венесуели згасло світло, в тому числі в багатьох районах столиці Каракаса. Це сталося менше ніж через два тижні після відновлення електропостачання після масштабного тривалого блекаута.
Електроенергія була відсутня в більшій частині східного Каракаса, а також в центрі міста, де розташований президентський палац Мірафлорес і більшість урядових міністерств. Також через відсутність електроенергії закрили метро.
Не було світла і в деяких західних штатах, а от у південному Пуерто-Ордас і деяких частинах Валенсії, третього за величиною міста Венесуели, світло було.
Державна електроенергетична компанія Corpoelec і міністерство інформації Венесуели не відповіли на запити про коментарях.
Перший раз світло відключилося в більшій частині країни 7 березня і було відновлено лише через чотири-шість днів в більшості великих міст. Відключення призвело до повсюдного мародерства в деяких частинах країни та на деякий час паралізувало експорт нафти.
Президент Ніколас Мадуро звинуватив у кібер-саботажі США, але колишні чиновники з енергетики та місцеві інженери повідомили, що це, найімовірніше, викликано технічною проблемою з лініями електропередачі, що зв'язують гідроелектростанцію Гурі з національною енергосистемою.
Відключення електроенергії у Венесуелі довгий час були звичайним явищем через недостатні інвестиції та відсутність технічного обслуговування. Відключення на початку цього місяця було найсерйознішим в історії країни.
Про блекаут 25 березня тимчасовий президент Хуан Гуайдо повідомив в Twitter :
"Масове відключення світла пов'язано з перевантаженням в системі підстанцій, викликаним збоєм на лінії Сан-Херонімо - Ла-Оркета - Ла-Ареноса".
За словами Гуайдо, цю інформацію опозиція отримала від співробітників національної електричної компанії Corpoelec. Опозиційний політик звинуватив чинний уряд в тому, що воно "не здатне знайти рішення кризи".
Мадуро в черговий раз назвав відключення електроенергії кібер-атакою США. Зараз влада запевняє, що електропостачання вже відновлено.
Нагадаємо, що держсекретар США Майк Помпео після того, як столиця й 20 штатів Венесуели 7 березня залишилися без електрики заявив про те, що наступне, чого не залишиться у південноамериканській країні, так це диктатора Ніколаса Мадуро. Глава американської дипломатії звинуватив Мадуро в некомпетентності і в тому, що він повністю винен у відсутності продовольства, ліків та електрики.
Політична криза у Венесуелі загострилася після того, як Хуан Гуайдо, який очолює опозиційні Національні збори, оголосив себе тимчасовим президентом в січні. США першими визнали його легітимним главою держави. Майже 50 країн підтримали рішення Сполучених Штатів.
Детальніше про ситуацію в країні читайте в матеріалі Андрія Каракуца "Траєкторія Венесуели" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".